| anonim_4396 a întrebat:

Ce jocuri ar merge pe urmatoarele date ale calculatorului meu:

Procesor : Intel Pentium 4 de 3 GB

Memorie : 3, 5 ghz ddr2

Placa video: Intel G41 Express chipset de 512 mb

ma rog cand dau dxdiag scrie aproximativ 1024 gb

P.S. Vreau sami spune-ti jocuri nu sateuri de jocuri sau altceva si nu-mi pasa de categorie.

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Imi pare rau dar nu-ti vor merge majoritatea jocurilor, deoarece ai o placa video integrata slaba. recomand sa mai adaugi o placa video dedicata ceva de 512mb ddr3 sau mai buna. jocurile noi nu le poti juca deoarece au nevoie macar de un procesor dual-core pentru a le rula fara probleme. Dar ai putea incerca aceste jocuri care sunt mai vechi:
-primele 3 prince of persia: sands of time, warrior within si the two thrones
-seria half-life care contine: half-life, half-life blue shift, half-life opossing force, half-life 2, half-lfe 2 episode 1, half-life 2 episode 2
-Portal poate si portal 2
-Max payne 1 si 2
-gta 3, vice city, san andreas
-nfs underground, nfs underground 2, nfs most wanted
-quake 2, quake 3 arena, quake 4
-call of duty 1, 2, 3
-return to the castle wolfenstein
-hitman codename 47, hitman 2 silent assassin
Bioshock
Rainbow Six Vegas 1 si 2
Far cry 1, 2
TimeShift
Doom 3

2 răspunsuri:
| IuLYaN17 a răspuns:

Dirt 1,2 si 3, LFS(Live For Speed), Race Driver Grid, GRiD, Drift Master, Assetto Corsa, Midnight Club I si II,
Valusoft Midnight Outlaw Illegal Street Drag - Nitro Edition, Tokyo extreme Type-Zero, WRC 3, Test Drive Unlimited 1 si 2, rFactor,Blur, Dirt, GTR, Trackmania, Driver: San Francisco, The Orange Box, Call of Duty 4, Bioshock,Crysis,Stalker: Shadow of Chernobyl, Exodus From the Earth, Rogue Warrior, Far Cry 2, Assassin's creed 3, DIABLO 3.

| NoName234 a răspuns:

Pai orice joc