| anonim_4396 a întrebat:

Ce jocuri ar merge pe urmatoarele date ale calculatorului meu:

Procesor : Intel Pentium 4 de 3 GB

Memorie : 3, 5 ghz ddr2

Placa video: Intel G41 Express chipset de 512 mb dar cand intru in dxdiag spune ca este de 1 gb

P.S. Nu vreau siteuri de jocuri sau altceva vreau decat jocuri.

Răspuns Câştigător
| Trynda a răspuns:

Test drive unlimited 1/2. Battlefield 2, Far cry 2. Forza Motorsport3. Scania truck driving simulator. Assassin`s Creed I, II, Brotherhood, Revelations.
Mai sunt multe, imi ia mult sa ti le enumar pe toate. Cauta pe gamespot.com genul de jocuri si le gasesti pe toate.
Vezi daca nu iti merg pe high le dai si tu pe medium sau low. Hai noroc.

Vezi ca e Intel Pentium4 la 3, 5 GHZ si Memorie 3GB DDR2. Le-ai incurcat big grin

| bogdancuB a răspuns (pentru Trynda):

Ba nu sorry dar nu le-am incurcat.

| bogdancuB a răspuns (pentru Trynda):

Vreau sa te intreb ceva, cand intru in dxdiag la procesor spuse Intel pentium 4 3ghz ( 2 cpu) asta inseamna ca e de 6ghz?

| Trynda a răspuns (pentru bogdancuB):

Nu. 2 CPU inseamna 2 core processing units. Adica 2 nuclee de procesare. Amandoua sunt la clock-ul de 3 ghz. Exista procesoare de 4. 0ghz cu 8 CPU. Nu se inmulteste nimic. Sunt doua lucruri diferite. Inseamna ca alea 2 nuclee lucreaza la frecventa aia de curent. Intelegi?

| bogdancuB a răspuns (pentru Trynda):

Da inteleg dar unele jocuri cere Core 2 Duo asta inseamna sau cer dual core?

| Trynda a răspuns (pentru bogdancuB):

E alta serie de procesor. Ex: Intel core2duo, Intel pentium, Intel core i3, Intel core i5, Intel celeron etc. Ala e minimul, core2duo. Inseamna ca ce e mai nou ca ala o sa mearga bine.

7 răspunsuri:
| Kinus12 a răspuns:

Afla de aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri
cauta un joc din lista si dai pe butonul can you run it

| Ardeleanu_Stefan_1999 a răspuns:

Sigur iti merge Assassin's Creed, Assassin's Creed 2 si Assassin's Creed Brotherhood.winking