| GoodLuck15 a întrebat:

Ce jocuri cu poveste foarte buna stiti?
Adica genul ala de jocuri care te tine cat mai mult timp legat de jocul respectiv.M-am plictisit rau de toate jocurile ce le am si le-am incercat parca nu mai imi vine chef de jocuri pe pc pana nu gasesc unul cu o poveste buna!

2 răspunsuri:
| VostoKK a răspuns:

Nu stiu daca te intereseaza sau nu jocurile de strategie, dar poti incerca Creeper World, Creeper World 2, Creeper World 3. Le gasesti si piratate, pe 3 mai greu. Sunt toate jocurile facute de o singura persoana. Tot persoana respectiva a scos mai recent un joc, Particle Fleet: Emergence. Trebuie sa zic ca are omul asta niste scenarii foarte bune, mai ales ca el a facut singur toate jocurile. Nu stiu daca iti place genul de strategie, dar oricum incep usor si poti sa te obisnuiesti cu jocul, in caz ca asta ar fi o problema. Poftim si site-ul lui: www.knucklecracker.com

| CoSmyN1924 a răspuns:

Wolf among us, Last of us, in principiu jocurile "telltale", astea au cele mai interesante povesti.