| OpF0r3sTOp2 a întrebat:

Ce jocuri imi merg pe urmatorul pc? P.S Dau Funda
Intel Pentinum D 3, 00 Ghz
4 Gb Ram
Placa video integrata 256mb Video
Windows 7 Ultimate 32bit
Fara glume de genul : Mario,Gta 5, etc...

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, o să-ţi dau eu nişte "joculeţe", PC-ul are 4GB RAM, placa video e cam slabă. dar... eu îţi voi lăsa o listă cu nişte joculeţe destul de frumoase şi care nu cer mare lucru de la un PC ca să funcţioneze, unele dintre ele le-am încercat şi eu, să ştii că mi-au plăcut în ciuda anului în care au fost publicate.

1. Star Wars : The force unleashed.
2. Star Wars : Republic Commando
Să ştii că jocurile astea sunt superbe, cel puţin al 2lea, l-am terminat de 2 ori, şi pe PC-ul vechi, şi pe cel nou cu i5, 4GB RAM, placa video de 2GB nVidia, e superb, cel puţin povestea, te fascinează.

3. Battlefield : Bad Company, ăsta nu l-am jucat dar sincer am vrut să-l iau când deţineam o consolă PS3, pare foarte interesant şi are o grafică destul de frumoasă chiar şi pe low.

4. Assassin's Creed : Brotherhood, cred că am ajuns pe la jumatea lui, sau chiar am trecut de jumate, e un joc frumos, povestea în special, varietatea de arme, mapa, anii în care se petrece jocul.

5. Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction, ăsta nu l-am jucat, dar îl văd destul de frumos, cam toate jocurile cu T.C sunt frumoase, e o serie destul de îndrăgită.

6. Batman: Arkham Asylum, acesta sincer e un joc minunat, cu el a început seria *Arkham*, are note excelente, am văzut chiar şi gameplay-uri cu el, ţi-l recomand cu căldură.

7. Call of Juarez: Bound in Blood, am jucat jocul care a apărut în 2013, tot din seria Call of Juarez, cel numit Gunslingers, sincer, mi-a plăcut mult, acţiunea, chestiile cu Cowboy, povestea, un joc destul de măricel, am stat mereu lipit de calculator să-l termin deci mna. din gameplay-urile care le-am văzut cu acesta (Bound in blood) pare un joc frumos, deci zic să-l încerci.

8. Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes, e un joc din seria Star Wars, sper să-ţi placă, cam toate de altfel sunt frumoase în seria asta creată de ei, cel puţin pentru fanii care au văzut filmele sau desenele animate cu S.W.

9. Far Cry 2, am jucat 3, şi Primal, dar dacă apucam să joc şi 2-ul dinainte cred că nu regretam, e un joc superb, o varietate de lucruri de făcut, Open-World, sigur o să-ţi placă.

10. Assassin's Creed, ultimul joc care ţi-l recomand, sincer, făcând o paranteză îţi dau un sfat, ia seria A.C de la cap, în ordine până ajungi la un joc care chiar nu ţi-l mai duce PC-ul.

Jocurile care ţi le-am enumerat mai sus merg cel puţin pe LOW, au ca specificaţii minime 256 MB ( placa video ), de procesor şi RAM nu se pune problema să nu-ţi meargă.

Sper că te-am ajutat şi nu te-am plictisit cu review-urile mele, doar am vrut să ştii ce să joci.

Spor la gaming big grin!

| OpF0r3sTOp2 explică (pentru Alexuţ02):

Bro super fain mersi mult pup
, imi poti recomanda si cv multiplayer? abia astept sa fac update la pc

| Alexuţ02 a răspuns (pentru OpF0r3sTOp2):

Hm... in primul rand n-ai pentru ce sa-mi multumesti, chiar imi face placere sa ajut. ceva Multi player, cred ca Star Trek online. jocuri multiplayer nu prea am jucat, doar CS:GO ce mai joc.

4 răspunsuri:
| Retr0Hacks a răspuns:

De unde ti-ai luat pc-ul de la FIARE VECHI ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

| Scarlat_Albert_1984 a răspuns:

Pai poti minecraft, roblox, cs 1.6, angry birds o versiune mai veche, mortal kombat 4 nu-s mai mult