| InGeRU a întrebat:

Ce jocuri pot rula cu: procesor Intel core i3 3.40 ghz, 4 gb ram. Placa video nVidia gt 630 2 gb?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de rezolutie, daca jocul e optimizat bine merge si pe high fara probleme. Am jucat pe GT 630 cu 1 GB DDR5 si G3220 War Thunder la High in 1440X900, merge ca uns.

5 răspunsuri:
| TheCostumeCat a răspuns:

Cam orice joc la ora actuala pe low sau medium

| TheCostumeCat a răspuns (pentru KodrutZ):

Da depinde ..Eu ziceam in general! Ca sa nu fie dezamagit cand intra in Black flag si nu il ruleaza ca e prost optimizat

| KodrutZ a răspuns (pentru TheCostumeCat):

Nu stiu de BF, dar e prostia aia de joc de pe Steam de l-au facut moca mai recent... APB Reloaded, a trebuit sa caut cum se cheama, ca nu merita nici sa tin minte numele. Porcaria aia ordinara imi mergea in hopuri cind aveam X2 4000+ si HD 4770/512 MB si 2 GB ram, mergea si cu i3 2120 si 8 GB ram si aceeasi placa video tot in suturi, iar acuma cu i3 2120, tot 8 GB ram si GTX 750 Ti cu 2 GB video nu m-ar mira sa mai faca nazuri, chiar daca restul merg snur cu tot impins la maxim (discutam de 1280X1024 aici, sa nu dea impresia ca vorbesc povesti).

| TheCostumeCat a răspuns (pentru KodrutZ):

Hmm...APB reloaded e un joc OK, dar iti trebuie un procesor foarte bun sa-l rulezi de la i 5 in sus

| KodrutZ a răspuns (pentru TheCostumeCat):

... deci e optimizat cu picioarele. E mizerabil ca gameplay. Am incercat sa ma apuc de el de vreo trei ori dar nu am rezistat.

| KodrutZ a răspuns (pentru TheCostumeCat):

Depinde de rezolutie, daca jocul e optimizat bine merge si pe high fara probleme. Am jucat pe GT 630 cu 1 GB DDR5 si G3220 War Thunder la High in 1440X900, merge ca uns.