| BadBoy1998 a întrebat:

Ce jocuri pot rula pe sistemul meu? :

CPU : Intel Core i5-4460 3,2GHz
RAM : 8GB DDR3
GPU : Nvidia GeForce GT 730 2GB DDR 3 128BIT

As dori ce jocuri pot rula pe sistemul meu, multumesc!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Scapa de voma aia de placa video si vei putea juca lejer ORICE.

7 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Nu trebuia să-ți iei sistem deja făcut, că placa e slabă, iar procesorul foarte bun (diferent față de placă).

| BadBoy1998 explică (pentru Gonrax):

Calculator este cumparat pe piese, mai am nevoie de bani sa imi iau r9 380x 4gb ddr5 286bit

| BadBoy1998 explică:

Aa.
Placa video este placa video mea veche, am pus-o la acest pc pentru ca mi-a venit i5-ul ieri, eu am nevoie de bani pentru r9 380x 4gb ddr5 286bit xD

Eu vreau sa stiu acum, pana la iarna ce jocuri pot rula

| KodrutZ a răspuns (pentru BadBoy1998):

Daca iti iei la iarna R9 380X, atunci esti idiot. De-a binelea. Ce poti juca acum depinde de rezolutie in special. Daca nu ai full HD, la un 1280X1024 sau 1440X900 ar trebui sa poti juca cam orice, desi la multe va trebui sa reduci din detalii.

| BadBoy1998 explică (pentru KodrutZ):

Daaa... Ma gandeam sa optez pentru gtx 1060 6gb ddr5 192bit

| KodrutZ a răspuns (pentru BadBoy1998):

Eh, asa mai vii de-acasa. Sau poate chiar un 1070, ca se mai aseaza preturile pana atunci.

| BadBoy1998 explică (pentru KodrutZ):

Da, depinde de preturile de craciun