| Bahamuty a întrebat:

Ce programe puteti sa imi recomandati pentru a face sa imi mearga PC mai bine! Sau un mod de a face ca jocurile sa fie pe primul plan!

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Prima dată asigură-te că ai de ajuns spațiu în partiția cu Windows-ul, altfel poți folosi o mie de programe de optimizare.
Vezi de viruși, malware-uri, alea încetinesc PC-ul.

Acum, la ce dorești tu, programe de optimizare a PC-ului uite un top al lor -> http://pc-system-utilities-software-review.toptenreviews.com/
Personal folosesc Advanced SystemCare, varianta PRO de aici, ce mai bun decât AS Opimizer, primul din listă ---> www.goo.gl/o0Emj
Are mai multe utilitare de întreținere cum ar fi ștergerea fișierelor inutile, a scurtăturilor invalide, dezinstalator complet a programelor(din regiștrii).

Iar la capitolul jocuri, aș zice Game Booster, e gratuit, și e foarte bun deoarece "stopează" resursele de la celelalte programe care rulează pe Desktop şi lasă jocului pentru o rulare optimă, pe scurt ajută.

DECI, îţi recomand cu încredere Advanced SystemCare --> www.goo.gl/o0Emj
și Game Booster-ul.