| Cristian_Ciky_1997 a întrebat:

Cine poate sa ma ajute sa inteleg si eu un anumit joc si cred ca aproape toata lumea a jucat acest joc. Este vorba despre Metin 2. Sami explice cineva cum stau servarele astea de Metin Online 24 din 24 on. Stai cu PC pornit nou-stop, sau platesti un Hospot si til tine servarul pornit mereu. Faceti-ma si pe mine sa inteleg. Dau funda carui care ma face sa inteleg si care explice foarte bine. ROG MULT.

Răspuns Câştigător
| Dobrinx a răspuns:

Nu prea stiu sa explic bine, dar da ai dreptate cu faza de sus, unele sv sunt tinute de host, la fel ca si pe majoritatea jocurilor online cum ar fi cs 1.6, 7 days to die, etc.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Server = PC "special" conceput pentru a sta pornit 24/24!

| CPAElites a răspuns:

Si un PC normal nu se compara cu un server la capitolul Hosting.