| BitKode a întrebat:

Saltu! Imi place de o prietena de-a mea cu care ma inteleg foarte bine, am ajutat-o cu multe si ea ma ajuta mereu. Da eu nu o inteleg deci ieri am vorbit cu ea pe facebook pana tarziu, imi trimite pupici si chestii din astea si i-am zis ca ma bag la somn, si imi zice vise placute cu mine si : P iar apoi ii zic eu pai doar cu vise o sa raman si ea imi zice stai linistit ca nu o sa fie asa. Azi la scoala am vorbit cu ea, m-a chemat sa stau cu ea in banca, ma ia de mana, in brate etc. Acum seara am intrebat-o pe facebook ce face si imi zice bine iar apoi iese. Am mai stat 10 min si am iesit iar apoi am intrat mai acum 5 minute si ea era pe facebook dar cum a vazut ca sunt online a iesit sad ce e cu ea? Eu nu inteleg nimic! Ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| Cammmelia a răspuns:

Buna! Eu zic ca te place, dar nu vrea sa arate asta. Daca si tu o placi, arata-i pana nu e prea tarziu. sau cel mai bine o intrebi daca vrea sa aiba o relatie cu tine. Funda?

| BitKode explică (pentru Cammmelia):

Pai asta e si idea. Eu ii arat mereu ca o plac, si-a dat seama si ea ca inainte nu ma lua de mana sau in brate, dar si cu relatia am intrebat-o si a zis ca poate, ca a suferit mult si chesti si i-am zis ca eu nu sunt ca ala care a facut-o sa sufere si chestii... Dar nu inteleg de ce azi a iesit de pe facebook cand am intrat eu sad

2 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Hey.Sti cum este, o fata isi da seama mai repede cand un baiat o place.Probabil a observat acest lucru dar cum ai spus si tu mai sus ca este o prietena cu care te intelegi bine, probabil nu vrea sa faceti prea repede pasul acesta spre "o relatie" tinand cont de prietenia/amicitia voastra.Bine ar fi sa vezi cum se comporta cu tine in urmatoarele zile, iar daca iese si intra pe facebook exista 2 motive:1) iese si intra cand vrea si 2) probabil vrea sa te faca sa crezi ca nu esti important pentru ea(cu toate ca nu este asa happy ) Bine ar fi sa o intrebi personal daca simte ceva pentru tine.Pana la urma, incercarea moarte n-are happy Bafta! happy