| Anonim231512352 a întrebat:

Chiar nu mai inteleg, fete astea. Nu de mult i-am spus direct ca o plac, i fac complimente, a zis ca nu vrea prieten, am ramas putin confuz, iar apoi i-am trimis un mesaj, ca nu ma dau asa repede batut, de adoua zi vrut sa stea cu mine in banca, s-a mutat cu colega mea. Sta cu mine in banca mereu. Am intrebat-o cate % tine la mine, stiti voi din alea, a zis 50-70 (la 60-te plac foarte mult). In fiecare seara ai trimit complimente, si o mai intreb cate ceva, nu sta la pc aproape de loc, si dac o sun si cand dau sa vb cu ea parca ma blochez. Dar totusi nu raspunde la nici un sms, doar pe net cateodata. O inteleg, mi-a spus ca nu are timp, are niste probleme cu fratioru sau(are temperatura si e mic) si din astea. O inteleg destul de bine, dar chiar 1 min sa scrii un raspuns la sms...Iam pus asa o intrebare pe net, ceva de genu " Poti sami pui ce intrebare vrei, si ati voi raspunde sincer" si mi-a raspuns
" nu-mi vine nimic in cap ce sa te intreb" Raman mereu confuz, ma gandesc mereu la ea..Si totusi, parca nu o inteleg. Puteti sa-mi dati si mie niste sfaturi.

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poti sa te arati mai mult interesat de problemele ei? Adica, cand te intalnesti o intrebi cum se mai simte fratele ei, o fost agitat, o dormit bine, etc.
O relatie inseamna mult mai multe decat "te plac, ma placi". Inseamna sa te intereseze persoana cealalta, prin ce trece ea, sa-ti oferi ajutorul sau macar suportul tau acolo unde nu poti face mai mult. Sa stie ca, atunci cand viata ii ca marea in furtuna, tu esti ca un far pentru ea.

| Zenithf a răspuns (pentru Zenithf):

Rectific, ca un port.

| mona a răspuns:

Din cate am inteles eu, ea te considera doar un coleg de clasa si nimic mai mult

| eu4you a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... daca nu a mai avut nici un prieten pana acum e de inteles.Dar, exista si varianta sa nu ii placa deloc de tine, dar, din moment ce a aflat ca tu o placi incearca sa se poarte mai frumos cu tine.Sau,poate proceda ca o fata desteapta (si nu, nu sunt sarcastica, asta chiar e o metoda de fata desteapta):face pe inabordabila, si apoi iti va zice da.Ar mai fi varianta sa ii placa de alt baiat si sa incerce sa il faca gelos cu tine.Si ultima varianta ar fi ca s-a atasat de tine prea mult ca PRIETEN ca sa poti fi mai mult de atat.Crede-ma,am patit si eu asta. Sfatul meu este sa o lasi mai moale, chiar sa nu o mai bagi in sema o perioada buna de timp.Sa vedem daca iti simte lipsa!;-)Succes!

| neutrino a răspuns:

Invit-o la o cofetarie. Daca pe tine nu te place, poate-i plac prajiturile.

| Cosmin1I a răspuns:

Te iubeste 0% si isi bate joc de tine 100%

| Anonim231512352 explică (pentru Cosmin1I):

Nu cred ca isi bate joc, nu a avut nici un prieten pana acum, nici primul sarut, nu cred ca isi bate joc de mine.

| Cosmin1I a răspuns (pentru Anonim231512352):

Ok Rectific...Te iubeste 0% si iti bati joc de tine 100%

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Sunt de acord 100 % cu tine happy

| ovydyu1992 a răspuns:

Frate uite care e treaba... spune-i asa"Te iubesc foarte mult dar as vrea mai mult, as vrea sa simti si tu la fel pentru mine"si ea va raspunde ori cu un srut ori cu o palma ori nu va zice nimik.Prima si ultima varianta e 100% ca te place iar a doua e 40-50%.Daca intr-adevar face cum ai zis tu nu ai ce pierde daca faci cum ti-am zis. Exprima-ti sentimentele sincer si liber.Nu mai fi rusinos pentru ca nu ai ce pierde...Din potriva, ai de castigat. Sper ca am ajutat.Bafta! Imi dai si mie te rog o fundita?

| Anonim231512352 explică (pentru ovydyu1992):

Nu Cred ca va sari cu un sarut, i-am mai spus ca o iubesc si prin mesaje, si nici o reactie, mai ales ca nu a avut primul sarut, chiar nu stiu ce sa facstraight face

| One94 a răspuns:

Pai sa o luam cu inceputu :Cum anume i-ai zis ca o placi? I-ai zis chestia asta de fata cu colegii? Sa stii ca daca i-ai zis de fata cu colegii iar nu e binelaughing
Acuma tu sa nu o lasi in pace, pentru ca ea de fapt vrea sa vada cat de bun esti pentru ea.
Ai incercat vreodata sa ii dai flori/bomboane/sau sa ii scrii ceva? Iti spun eu ca de obicei fetele tin la chestiile astia si chiar daca zice nu si atunci, tot te va privi altfel.
Deci ca un sfat chiar daca ea te respinge, nu te lasa si mai incearca din nou. Dovedeste-i ca tu poti fi prietenul ei si nu altubig grin!

| Anonim231512352 explică:

Asa. Am citit toate raspunsurile de pana acum. eu4you, chiar nu cred sa nu-i placa deloc de mine( sa nu ma crezi copil mic), tu ai raspuns doar vazind intrebarea, eu am simtithappy Nu te invinuesc. Dar poate sa fie ca sa atasat Prea mult ca prieten de mine, poate sa fie. Dar cu aprox 1 an in urma, chiar se dadea la mine deabinelea, doar ca eram cu mintea in nouri si, chiar sa spun drept, nu ma gandeam la fete, in principal la invatatura. Dar anul asta chiar ca nu mie a invata, de la 10 pe linie am ajuns la 7straight face.Ms pentru lamurire eu4you. Chiar voi incerca, sa vb cu ea mai serios, in real, nu pee net. Dar sa nu o bag in seama, nu potstraight face chiar nu pot. Stau de 1 saptamana doar cu gindul la ea. Voi incerca s-o iau putin mai moale.
Zenithf- Am vb cu ea pe tema aceasta, am intrebat cum e fratioru ei, daca ia trecut, unde este, cu cine. Chiar m-am interesat de fratioru ei. Ms de sfat.
Mona- Nu sunt de acord cu tine, deloc, daca ii eram pentru ea doar un coleg. Atunci de ce sunt singurul coleg, care am fost sarutat de ea, ( pe obraz de vreo 3-4 ori). Dc nu a mai sarutat pe altcineva. La ore, doar daca trag cu ochiu la ea, se uita in ochi la mine, vreo cateva secunde si apoi zimbeste. Niciodata nu am avut o cearta cu ea.
Ms la toti, mai astept raspunsurihappy