| Raul1 a întrebat:

Cum as putea sa fac mai multi abonati si mai multe viewuri? sa nu imi spuneti ca trebuie calitate buna. am in felul urmator. microfon samson c03u ( a costat 500 ron si multi youtuberi il au) pop filter, arm stand. am pc decent si filmez in 720p 60 fps, am videouri pe canal cu samp, csgo, terraria, minecraft, si in vitor si metin, cu toate astea, am doar 87 subscriberi, si nu cresc. ce as putea sa fac? aveti aici un video de al meu :) https://www.youtube.com/watch?v=gE4KsvbdOyE

6 răspunsuri:
| KIibrDM a răspuns:

O idee ar fi sa renunti la jocurile care le filmezi acuma si sa faci gameplay la jocuri noi, cu story.

| Raul1 explică (pentru KIibrDM):

Pentru asta mi-ar trebui un pc nou... ce putin 40-50 mill sa filmez ark sau altele full hd 60fps, dar sunt multi youtuberi care au succes cu jocurile care le am si eu, sunt unii cu 10k abonati, sau chiar si maxsialtele, filmeaza minecraft si are succes... vreau o idee cum ar trebui sa promovez, ce sa fac, fara bani, sa am mai mult succes

| Gonrax a răspuns:

Să joci alte jocuri, poate cu poveste. Sunt unele pentru calculatoare mai slabe și unele pentru calculatoare mai bune. Lumea s-a plictisit de jocurile pe care le joci tu (și toată lumea laughing) și nu dau prea mult interes. Dacă mulți oameni au succes cu seriile astea, nu vei avea și tu, că deja le vezi prea des.

| Andreicosmin11 a răspuns:

Intotdeauna e greu sa cresti, iar tu daca o sa faci minecraft si csgo nu ai sanse sa cresti pentru ca sunt jocuri main-stream si toti le fac.iar aceia care le fac au deja publicul lor care cel mai probabil nu isi vor schimba "idolul". trebuie sa vi cu ceva nou. Gen cand se lanseaza un joc sa il joci imediat pentru ca lumea e interesata, la inceput nu i sa fie foarte multe clipuri cu acel jo, fiind unul nou, si o sa dea de al tau si daca o sa le placa o sa spuna si prietenilor si asa creste comunitate, ma intelegi?
P.S-nu iti trebuie un pc de 50 mil eu cu un i5 6600,8 gb ram si un gtx 960 duc totul la 1080p 60fps

| Raul1 explică (pentru Andreicosmin11):

Duci totul la 60 fps. dar cand filmezi in 60 fps cat ai? cam 20-30 fps...

| Andreicosmin11 a răspuns:

Eu nu filmez, dar in general fps-ul scade cu 10-15 fps
Cauta teste pe youtube sa vezi