| TimmyRO a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa vina cu mine la banca sa-mi pot face un card de debit din acela "junior" sau ceva de genu'.
Am 16 ani,cea mai apropiata banca este BRD si as vrea sa va intreb daca o sa platesc vreun ban cand fac acel card, o sa aiba legatura cu cardul tatalui meu de la aceasta banca?
Mentionez ca vreau sa mi fac acest card de debit pentru a cumpara jocuri de pe Steam.
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Spunele parintilor un motiv bun pentru care ai tu nevoie de un card.Sigur o sa iti dea.

| AleCSanDruCF a răspuns:

Daca in ultimul an scolar ai avut note indeajuns de mari si in ultima vreme te-ai comportat bine cu ei, s-ar putea sa ai o sansa. Succes!

| nyteshade1797 a răspuns:

Poarta-te frumos, nu fii obraznic, ajuta-i la treburi si... invata (nu conteaza ca esti in vacanta...).
O sa vezi ca o sa fie de acord.
Si daca tot vrei sa-ti faci un card, incearca la ING Bank. Acolo nu iti iau comision la ridicarea de bani sau la verificarea contului.
Bafta!happy