| LorenaLoev a întrebat:

cum instalez minecraft pe calculator ( vreau sa mentionez ca am windows 7 ). Am incercat jocul acesta cand aveam windows 6 si atunci imi mergea dar acum nu mai merge. De ce? Rog seriozitate si dau funda celui mai bun raspuns. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Chrischan a răspuns:

In primul rand ia-ti java
In all 2-lea rand https://minecraft.net/download ia-l pe primul link
Si e gata imposibil sa nu mearga

3 răspunsuri:
| Ferencz_Kobra_Adrian_1983 a răspuns:

Descarca MinecraftSP este 1 launcer, la prima pornire se instaleaza singur fara probleme ca dovada ca merge avem un mic hanel pe care postam minecraft gameplays(avem 556 de subberi)
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| RoBoTYTRoNaLdO123 a răspuns:

ITI trebuie o programa dar la windows xp nut trebuie iti trebuie o programa so cauti pe eu tube am uitat cum se numeste si nu-i java

| Voloseniuc_Ion_1974 a răspuns:

Mah intai uitate daca ai java, incearca sa il iei pe cel mai bun si mai nou, pe urma incearca sa iti faci cont pe "mineshrafter" si sa iei minecraft de acolo e mai simplu si mai bine! Iti urez bafta sa iti faci jocul sa mearga OK