| MrWanted a întrebat:

Cum pot sa imi fac popular canalul de Youtube?
Va rog sa va uitati.

http://www.youtube.com/channel/UCCE2cabRXMM575HQHv4cnxg
( Watch Please)
Pe canal pun tutorial si cateva gameplayuri

Funda!

Răspuns Câştigător
| gmxromania78 a răspuns:

Pasul 1: Ai doar vreo 6-7 videoclipuri, in timp ce vei mai uploada o sa creasca si canalul.
Pasul 2: Incearca si pune niste titluri la video-uri care sa atraga lumea. Exemplu: "Cum poti face un intro cum vrei tu in 2 minute". Titluri care sa atraga lumea, ca si la stiri.
Pasul 3: Continutul, cel mai important, incearca si joaca ceva shooter sau aventura cu grafica darken si la intro-uri foloseste-te de pasul 2.
Pasul 3: Cere prietenilor de pe youtube o promovare sau dai mass-uri pe Y! M/Skype/Facebook/Twitter, fa-ti conturi si prieteni si da mass-uri, te ajuta mult.
Pasul 4: Nu fa asta pentru bani! Daca faci asta pentru bani nu o sa-ti iasa nimic, banii se fac tocmai cand ai minim 3-4 mii de abonati (k).
Cam asa se face, spun asta din propria experienta.
Bafta.

3 răspunsuri:
| MarisAlin a răspuns:

Salut daca stii sa filmezi pe Minecraft, as ptea sa te 'angajez' sa imi faci cateva clipurihappy
ID de messenger : Basakot@yahoo.com

| MrWanted explică (pentru MarisAlin):

Te-am adugat, am o idee hai sa facem un episod minecraft impreuna.

| HaKa93 a răspuns:

Iti faci reclame, mai nou pe facebook sau iti creezi o pagina de facebook care redirectioneaza videourile pe youtube