| NicolaeMihai a întrebat:

Cum scap de lagul de la WarThunder ca are lag?

Răspuns Câştigător
| Preafericitul555 a răspuns:

In fuctie de ce performanta are "pc" dumneavoastra, cu atat un joc ruleaza mai bine/rapid/stabil
Daca vrei sa mai "scazi" din "lag" iti sugerez ca la optiunile jocului la grafica/etc sa dai totu pe minim. (dar placerea dea a juca scade odata cu grafica scazuta)
Compara "accesorile" pc dumneavoastra cu cele de mai jos pentru a va putea fuctiona jocu la capacitate minima!
"Sistem de Operare: Windows XP SP2 / Windows Vista SP 1 / Windows 7 / Windows 8
Procesor: 2.2 GHz
RAM: 1 GB
Placă Video: Nvidia GeForce 7XXX serie / AMD Radeon 1XXX serie
Hard Disk: 8 GB"
Si pentru a va putea merge la capacitate maxima (grafica pe maxim, ceea ce iti face o placere sa joci)
"Recommended System Requirements
OS: Windows Vista/7
Processor: Intel Core 2 Duo @ 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 5200+
Memory: 4 Gb
Hard Drive: 8 Gb free
Video Memory: 1 Gb
Video Card: nVidia GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5870
Sound Card: DirectX Compatible
Network: Broadband Internet Connection
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse
Notes:
MMO"
Bafta...

1 răspuns:
| Prezidentul a răspuns:

Baga setarile pe o rezolutie mai mica.