| Sprike a întrebat:

big grin
In acest paste voi merge la padure.Si intrebarea este:este vreo sansa sa ma muste o capusa? Si daca ma musca ce o sa patesc? Si daca o sa patesc ceva cum ma pot prevenii :Î?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai postat acolo unde trebuia!
Te îmbraci cu haine cât mai deschise la culoare, să ai pielea cât mai acoperită de haine, iar la întoarcerea de la iarbă verde te examinezi pe tot corpul și dacă vezi ceva suspect (o înțepătură, o mușcătură cât de mică) mergi la camera de gardă pentru control și tratament de specialitate.
Distracție plăcută!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| VeteranReintors a răspuns:

Salut! Eu vara in fiecare zi merg la padure (cu prieteni sa ne jucam), ne urcam prin copaci stam la picnic...etc.(sunt de la tara). Capusa pe mine nu m-a muscat niciodata numai carcei(mai mici decat capusele). Daca te musca roaga pe parinti sa o scoata(dar cu griza) si sa se vada capul ei apoi pune putina tuica, palinca, horinca. Paste Fericit. Funda! big grin

| HeckerMyNames a răspuns:

Salut! aaa..eu cred ca daca te va musca o capusa este o mare sansa se ti se infecteze acolo unde te-a muscat capusa si...Si daca te musca o capusa incearca sa o scoti cat de repede si pune pe muscatura spirt sanitarwinking UNA FUNDA?