| vaslui a întrebat:

Imi merge windows 7 ultimate sp1?
am:
AM:

placa video:128MB

ram:1 GB

procesor:INTEL PENTIUM 4 CPU 3.00 Ghz

3 răspunsuri:
| winer98 a răspuns:

Iti merge dar nu iti recomand daca te mai joci si jocuri deoarece va consuma mai mult cu 2 gb ram as recomanda. Daca te joco jocuri ramai pe xp daca folosesti internet, filme, facebook recomand windows 7

| Zackachu a răspuns:

Windows 7 req:
Pentru versiunile pe 32 de biti:
- Procesor cu frecventa de peste 1 Ghz
- Memorie minim instalata 1 GB
- Placa video care suporta DirectX 9 sau mai nou si beneficiaza de WDDM ( se refera la driverul placii video; majoritatea placilor video il au ) pentru Aero
- Minim 16 GB spatiu disponibil pe hard disk

Pentru versiunile pe 64 de biti:
- Procesor cu frecventa de peste 1 Ghz
- Memorie minim instalata 2 GB
- Placa video care suporta DirectX 9 sau mai nou si beneficiaza de WDDM ( se refera la driverul placii video; majoritatea placilor video il au ) pentru Aero
- Minim 20 GB spatiu disponibil pe hard disk

| system32 a răspuns:

Iti merge dar doar pe 32 de biti