| Cedry2k8 a întrebat:

daca scot arcurile unui volan PC Trust Predator GM-3100r, cam care sunt sansele sa nu mai mearga volanul? (arcurile sunt chestiile care trag volanul in pozitia normala). Sau de ce in jocuri volanul este drept si trage in partea dreapta? Sau cand il trag la maxim intr-o anumita directie, stanga sau dreapta, cand revine in pozitia initiala este rotit putin spre dreapta, de ce?

2 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Arcurile nu trebuie scoase altfel o sa iti mearga aiurea rau volanul si ca sa remediezi problemele care le ai incearca sa il calibrezi

| Cedry2k8 explică (pentru HuShEr):

Am incercat de mai multe ori.dar e handicapat volanul asta, intr-o curba cand trag de exemplu dreapta volanul "vibreaza" pe ecran, adica nu sta drept daca eu tin volanul nemiscat in partea dreapta, o sa il desfac sa ma uit prin el, poate are praf.