| AndreiGrigore a întrebat:

dati-mi si mie niste servere samp de roleplay romanesti.Dau funda la cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| Ionutz_9547 a răspuns:

Samp.b-zone.ro.Asta este un server foarte bun.

60 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HostName: [0.3.7]Respect-Game: O noua viata!
Address: r-game.samp.ro:7777
Players: 16 / 45
Ping: 25
Mode: RG:RPG v1.4.6
Language: Romana

| gamersamp12 a răspuns:

laughing)) astia cer server roleplay si primesc b-zone, de ce mai intrebati de roleplay cand dati funda la servere de genu b-zone

| AndreiGrigore explică (pentru gamersamp12):

Tu vezi ca intrebarea a fost pusa acum 4 ani? laughing

| gamersamp12 a răspuns (pentru AndreiGrigore):

Da, vad. Sper ca acum stii ce inseamna RPG si RP. big grin

| Fanu23 a răspuns:

Da nu merge serverul maa

| BadBoy1998 a răspuns:

Blue.bugged.ro

| Tudoro99 a răspuns:

HostName: Romania SuperHard-RPG
Address: 93.119.26.14:7777
Players: 23 / 50
Ping: 34
Mode: Romania RPG
Map: San Andreas

| iRonicGS a răspuns:

HostName: GTA Game - Romania [0.3z]
Address: 93.119.26.144:7777
Players: 6 / 50
Ping: 37
Mode: GTA Game v0.3
Map: San Andreas

| Maryan14 a răspuns:

Raspunsul tau aici...gf.wtfcs.ro best samp server. Primiti bani pentru o masina personala, si poti intra foarte usor intr-o factiune.

| bogdan19977 a răspuns:

HostName: RPG.ZET-GAMES.RO || RolePlay GAME
Address: 89.33.242.14:7777
Players: 6 / 90
Ping: 20
Mode: RPG ZET v1
Map: San Andreas

| LuCy21 a răspuns:

HostName: Respect-Game: Unban All!
Address: respect-game.ddns.net:7077
Players: 3 / 100
Ping: 15
Mode: RG:RPG v1.1.0
Map: RG City
Incepatorii primesc level 2 si 1kk
Daca aduci un player care face level 3 vei primi 500k, deci daca aduci 4 playeri care fac level 3 primesti 2kk

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

Cautam STAFF 93.119.30.81:7777 Dam lideri!

Rpg ADEVARAT!

| Alexutzu764 a răspuns:

RPG.REDZMAX.COm cel mai tare server te asigur players 300/400
Eventuri facute de playeri si admini vreo 20-30/zi si premi foarte mari cel mai tare server incercatil! Let the gammeddon begin!

| klonn a răspuns:

HostName: Samp.BloodInside.Com - The GodFather[WIPE]
Address: 91.233.106.160:7777
Players: 7 / 200
Ping: 24
Mode: BloodInSide GF
Map: San Andreas
ACest server este nou deschis si frumos am vrea sal populam! Admini de treaba.

| AndreiUNJucator a răspuns:

Avand in vedere gamemode-ul si comportamentul exemplar al adminilor pot spune ca serverul RPG.PLAYED.RO reprezinta un mare succes. Mai multe detalii pe www.played.ro

| elele a răspuns:

93.119.26.222:7777 ff bun sv

| dNzZz a răspuns:

HostName: RPG.SAMP-MANIA.RO | CAUTAM STAFF CU EXPERIENTA!
Address: rpg.samp-mania.ro:7777
Players: 45 / 50
Ping: 13
Mode: SAMP-MANIA #09.02.2020
Language: RO/EN
http://www.samp-mania.ro

| dNzZz a răspuns:

HostName: RPG.SAMP-MANIA.RO | CAUTAM STAFF CU EXPERIENTA!
Address: rpg.samp-mania.ro:7777
Players: 45 / 50
Ping: 13
Mode: SAMP-MANIA #09.02.2020
Language: RO/EN
http://www.samp-mania.ro.

| FernyZU a răspuns:

Deschiderea serverului de SA:MP RPG.GAMESTYLE.RO.

Data programata: 14.12. 2016, ora 16:00.
Serverul este gazduit la zeroping.ro si detine 100 de sloturi cu posibilitate de marire oricand.
Serverul va beneficia de update-uri din 2 in 2 zile de catre scripterii nostri.
Pentru inceput orasele Los Santos si Las Venturas vor fi deschise.
Economia serverului va fi una de tip medie.
Serverul detine foarte multe sisteme care sunt avansate si pe plac.
Donatiile sunt folosite pentru plata serverului si pentru intretinerea comunitatii GameStyle Romania, in schimbul donatiei sunteti rasplatiti cu puncte premium pe server cu care puteti sa cumparati diverse chestii din [/shop].
Panel: http://gamestyle.ro/panel

Factiunile serverului sunt:
Departamente - Los Santos Police Departament, Las Venturas Police Departament, Federal Bureau of Investigations, National Guard.
Mafii: Los Zetas, Grove Street, El Loco Cartel, Ballas Family.
Factiuni pasnice & mixt: Taxi LS, News Reporters, School Instructors LV, Paramedic Departament LV, Hitman Agency.
Levelul minim pentru departamente este de level 7, levelul minim pentru factiuni pasnice este level 5 iar pentru Hitman Agency este 10.

Joburile serverului sunt:
Farmer, Arms Dealer, Detective, Trucker, Mechanic, Drugs Dealer, Fisherman, Car Jacker, Pizza Boy, Bus Driver, Garbage Man.
Joburi care vor fi adaugate in urmatoarele update-uri: Programator, Vanzator de Inghetata, Quarry Worker si Apicultor.

In perioada 14.12. 2016 - 02.01. 2017 va fi organizat evenimentul Advent Calendar (bonus / giftbox / quest / multe alte surprize), detalii in link-ul de mai jos:
http://forum.gamesty...22016-02012017/

| grunzu69 a răspuns:

RPG.VibePlay.ro
Vineri WIPE.Ai sansa la helper/lider

| FlorinZEW a răspuns:

Salut, te astept pe rpg.playnion.ro:7777, server romanesc de roleplay deschis de 5 ani, avem forum/panel, se alege helper odata pe luna dupa activitate, ore, indemanare.

| SenKing a răspuns:

Rpg.redgame.ro
Un server deschis in aceasta luna, cu un sistem de rob original, in banca din lv.

| nachogrande a răspuns:

Server Name: (0.3x)SAMP:Fzone RPG [WIPE].
Game: San Andreas Multiplayer
State: Online
Players: 9/50
Address: 89.39.12.102:7777 join
Location:
Romania Romania
Game Mode: FZ RPG v0.1
Map Name: Los Santos
Last updated: Foarte bun

| MosuPlayed a răspuns:

RPG.PLAYED.RO Este un sv recent deschis si foarte frumos. Merita incercat.

| Andrei_Geani_1993 a răspuns:

Server sa:mp nou deschis:
GM RPG Role-Play
DealerShip cu toate masinile
Job-uri unice
Conturi premium si giftbox
Se vor da admine, helpere si lidere
Update-uri zilnic si fara bug-uri!
IP:93.119.25.75:7777

Server samp newly opened:
GM RPG RolePlay
Dealership with all cars
Unique Job
Premium accounts and giftbox
It will give admine, helpers and leaders
Daily updates and no bugs!
IP: 93.119.25.75:7777

| yellowexiled a răspuns:

Salut!
ma numesc:J0ker
si iti voi prezenta un server de roleplay(viata reala)
Address:93.119.30.67:7777
Iti da de la inceput level 5+10000; recrutarile la factiuni se vad de la level 5 si helperi si admini sunt foarte detreaba intra si nu o sa regreti iti spun eu

| CudiBoYRoby a răspuns:

HostName: FRPG:Sambata ora 20:00 dam liderele!
Address: 188.241.14.13:7777
Players: 12 / 50
Ping: 21
Mode: ForceRPGv.7.8
Map: LS and LV Dam admine/helpere pe playeri adusi la lvl 1 dam 100k la lvl 2 dam o masina.hai si tu!

| ForTzA123 a răspuns (pentru CudiBoYRoby):

HostName: BvZonE [0.3x] :RPG Server
Address: 46.108.107.63
Players: x/50
Ping: 10
Mode: RG:RP v5.6 - RPG
Map: • LS and LV •

| iulian14dr a răspuns:

Rpg.star-gaming.ro -este un sv destul de bun masinile nu sunt prea scumpe playeri 25-30 si speram sa vina tot mai multi playeri

| SheGa a răspuns:

Cauti un server SAMP bun? 89.33.242.95:7777 este solutia! Un server rpg cu foarte multe posibilitati! Playeri 700+

Daca esti nou si vrei sa ai parte de un ajutor, cand iti creezi cont si te intreaba cine te-a adus, apesi pe da si scrii 847839 si eu te voi ajuta.

Level 2 - 500$

Level 3 - 1500$

Level 4 - 1500$

Level 5 - 1000$ + bani de licente

Level 7 - 3000$

Level 10 - o masina (valoare maxima 20 000)

+ multe alte bonusuri

| RoBy11 a răspuns:

HostName: Addicted:GF- The GodFather 15ON Liderii+10RP
Address: 188.241.14.87:7777
Players: 11 / 50
Ping: 21
Mode: ADDICTED2 RPG
Map: San Andreas

| RoBy11 a răspuns:

HostName:.::.Skull RPG[0.3x]By Dracula Join This Server:.
Address: 94.52.146.56:7777
Players: 2 / 100
Ping: 49
Mode: • BETA • v0.1
Map: Los Santos

P.S.:Se da Admin/Helper si se cauta lideri!