| Rafaeloa a întrebat:

De cateva saptamani imi apare acea eroare cu BSoD(Blue Screen of Death).Am un laptop DELL Inspiron model 5520, si il am de vreo 2 ani.As vrea sa rezolv aceasta problema cat mai repede! Puteti sa ma ajutati, va rog?
Dau funda!
P.S.Imi apare mai mult cand joc jocuri!

Răspuns Câştigător
| Frostoso a răspuns:

Eroarea asta poate sa fie provocata din mai multe cauze, de exemplu windows-ul contine fisiere corupte sau este virusat de la un joc. Daca ai windows 7 poti sa ii dai Repair astepti 1 ora sau 2. *la mine a durat 1 ora jum. ca sa se repare*. Dar daca ai Windows XP n-ai ce ii face doar sa ii reinstalezi windows-ul. Nu-l asculta pe ala de sus care ti-a spus ca poate ai sters ceva din windows, deoarece cei de la Microsoft cand au creat Windows-ul s-au asigurat criptand fiecare fisier astfel incat nu orice talamb sa poata sterge tot ce prinde pe acolo.

| Rafaeloa explică (pentru Frostoso):

Mersi! Sper sa mearga windows repair si daca nu merge...reinstall windows big grin

4 răspunsuri:
| oODonViperOo a răspuns:

Posibil sa fie de la hard, in cazul acesta necesita resetarea windowsului.Ar trebui sa iti spuna diagnosticul cand iti apare BSOD-ul.

| Alexander5 a răspuns:

Vezi ca spre finalul BSoD-ului iti apare ''Technical information'' urmat de un cod. Poti scrie codul ala pe google si iti apare problema.Dar cel mai probabil BSoD apare dupa ce ai instalat un soft gresit sau ai sters ce nu trebuia din folderul windows, in general BSoD este o ultima masura de protectie a calculatorului.Tu ai spus ca iti apare dupa ce joci un joc...cel mai probabil acel joc este pre pretentios pentru ce poate oferi calculatorul tau. Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| Rafaeloa explică (pentru Alexander5):

Pai de exemplu eu ma jucam League of Legends, un joc care cere mult(si m-am jucat de 2 ani la el)si nu me-a aparut nimica, nici la GTA-uri, Counterstrike, etc.Totul a inceput acum 2 saptamani, de cand am instalat minecraft-ul.El sa fie problema?