| ajutatima123 a întrebat:

de ce cand dau pe mt dau pe incepe jocul si imi apare START_SERVICE_ERROR(errorCode=204)? ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Solutia la eroarea aparuta cand instalezi Metin2: "START_SERVICE_ERROR(ErrorCode=204)" este urmatoarea:

-dezunistalezi ANTIVIRUSUL (deoarece HACK SHIELD este considerat "TROJAN", iar antivirusul blocheaza deschiderea acestuia, iar blocand deschiderea acestuia, programul Metin2, nu va mai putea rula din cauza conditilor de utilizare a acestuia.);
-instaleaza metinul
-reinstalezi ANTIVIRUSUL.
Sper ca te-am ajutat.

| ajutatima123 explică (pentru Mihail2020):

Si poate sa m-i se intample ceva, de exemplu sa imi intre virusu troian in calculator

3 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Dezistalezi antivirusul dai un restart.
Dupa ce ai dat restart instalezi metinul si dupa aceea instalezi inapoi antivirusul este asa greu de inteles.

| ajutatima123 explică:

Ms mult, sti eu sunt cam speriat in calculatoare adica daca m-i se stinge singur sau apare vreo eroare ma panichez si in urma cu 2, 3 saptamani am avut trojan si warm in el degi iti dai seama cat m-am speriat