| ReviRocsy a întrebat:

De ce cand incerc sa deschid sims 3 ca sa ma joc imi apare ceva de genul " Sims3Launcher has stopped working" ce sa fac sa ca imi mearga, de dezinstalat l-am dezinstalat si instalat din nou de doua ori, dar tot asa face crying. Dau Fundita celui care imi rezolva problema!

Răspuns Câştigător
| danikee a răspuns:

M-am confruntat si eu cu problema asta, insa eu am rezolvat-o oprind toate programele care ruleaza in windows. Cum faci asta? Pai intri in "start" > "run" si in casuta scrii asa "msconfig". O sa-ti apara tabelul ala samd. Te duci pe "services" si bifezi "Hide all Microsoft Services" dupa care dai "Disable all". Dupa pasul acesta te duci in "startup" care se aflta tot in tabelul respectiv si debifezi cam toate programele ce stii ca le ai instalate, ATENTIE! Sa nu debifezi placa de sunet sau placa video! Apoi dai Aply si restartezi PC-ul si ar trebui sa functioneze.

Eu asa am rezolvat problema la un alt joc care imi dadea aceiasi eroare nenorocita. Sper sa functioneze si la tine. Multa bafta! Funda? big grin

| ReviRocsy explică (pentru danikee):

Multumesc mult! Dar nu stiu de ce cand intru in joc, arata prezentarea si dupa scrie asa ''We are unable to verify than your disc is a valid copy of the sims3. Please contact customer service'' Sper ca ma poti ajuta si cu asta. Ms anticipat!

| bogdannnnnnmariannnnn a răspuns (pentru danikee):

Si eu am acceasi problema si nu merge

| Craciun_Raluca_1998 a răspuns (pentru danikee):

La mine nu merge!

7 răspunsuri:
| danikee a răspuns:

Din cate stiu eu ar trebui sa fie ceva ca sa eviti asta, un buton de "skip". Nu mai stiu exact, daca nu gasesti incearca sa copiezi crack-ul din nou, daca nici asa nu merge lasa-mi un link de unde ai descarcat jocul, mi-ar placea sa-l mai incerc odata si se va rezolva totul happy

| ReviRocsy explică (pentru danikee):

Sincer nu am folosit niciun crak, dar totusi mi-a mers jocul...

| danikee a răspuns:

Funda? big grin laughing

| bogdannnnnnmariannnnn a răspuns:

Si eu am acceasi problema ma ajutati va rog frumos