| andoniboss77 a întrebat:

mi-am facut un server de minecraft pe hamachi dar cand prieteni incearca sa se conecteze pe server le da o eroare.
connection timed out. ce trebuie sa fac dau funda
apropo ca sa stiti sau logat si pe hamachi pe server meu si eu pot sa intru pe servar

2 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

Nui de IP. Depinde cu ce l-ai facut. Daca cu bukkit atunci intra in 'server' va trebui sal deschizi cu notepad. IPu va trebui sa ramana gol si portu ar trebui sa fie cel clasic (25565) daca nu e asa atunci pune-l asa, si pe undeva ai 'online-mode' asta va trebui sa fie false. Cam atat acum se poate sa fie 2 erori

1-Inca sa le dea timed out cea ce inseamna conexiune prosta la internet
Sau
2-Daca nu ai acel 'server' si fol minecraftserver.exe atunci fol bukkit. E cel mai bun.

| ionut4chat a răspuns:

Se pare ca ai gresit ip