| regal a întrebat:

De curand m-am apucat de un metin PVP si nu stiu cum sa imi fac set vreau sa fac seturi pe itemele astea (FMS, Armura otel negru, scut rasa, bratara lacrmima de cer, papuci pasarea de foc, colier lacrima cerului, cercei lacrima cerului si coif cetate) cu itemele astea vreau sa fac seturi, sv are si 6/7 are swich bot are tot
apropo sunt Sura BM

Multumesc Dau Funda + vot!

3 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

FMS:
Paguba competenta cat mai mare
Inteligenta 12(sau cat este pe server)
Sansa de lovitura critica
Viteza farmecului 20(sau cat este maxim pe server)
Bine trebuie sa ai si noroc sa intre...cam astea sunt bonusurile de care ai nevoie.
Un FMS cu paguba competentei 14; inteligenta 10 si viteza farmecului 15 este numai bun.Si pietre anti rase+4(sau cat e maxim pe server)

Pe armura 2000 HP (sau cat este maxim pe server)
15, 15,15, 15% (sau cat este maxim pe server)rezistenta sabie, pumnal, sageti si 2 maini. Pietre pui pitularii+4, eschivei si vitalitatii+4.
Papucii si colierul la fel ca armura.
Cerceii 15 semi om si 15, 15, 15, 15 aparari.
Coif:
20 magie, 15 semi om(sau cat poti pune maxim pe server)Eventual rezistenta foc(te ajuta daca te bati cu un sura bm) si fulger(daca te bati cu shaman vindecare)sansa de a evita sagetile(daca te bati cu ninja arc)
Pe bratara pui HP, semi om, magie

| regal explică (pentru єχcєєℓ):

CITEZ : vreau sa fac seturi ( nu universal pentru fiecare rasa in parte)

| єχcєєℓ a răspuns (pentru regal):

Deci seturi...Pentru war full HP, aparare sabie si 2 maini pe armura, papuci, colier, pe cercei la fel +semi om.Pe bratara cum am zis mai sus, pe scut imun, blocare atac corporal, semi om.Pe coif magie semi om blocare atac etc.Si pe 6/7 pui tare impotriva war/rezistenta impotriva war.

Asa faci si cu celelalte rase doar ca schimbi putin...pentru ninja de exemplu mai pui evitare sageti, blocare atac corporal+ reflectare atac corporal dar asta nu neaparat.
Si tot asa 6/7 pui tare impotriva rasa si rezistenta impotriva rasa.