| FreshRedBull a întrebat:

De curand mi-a luat un pc nou cu configuratia:
i3 4170 3, 7 ghz;
8 G Ram ddr3;
Gigabyte radeon r7 370 2G si 256 Bit (Oc din fabrica).
Restul nu prea conteaza, oricum am luat azi minecraftul si joc pe full screen 8 chuck-uri no limit fps, si am 55-60 fps constante, ceea ce mi se pare putin. Stie cineva ce as putea sa fac sa se miste mai bine? Ca nu cred ca pc-ul meu nu poate duce minecraft-ul decat in 60 fps...

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce sursa are sistemul? ( vreau numele producatorului )

| tororoki a răspuns:

Nu stiu ce versiune de minecraft ai dar daca ai launcher dai editare profil si la JVM Arguments pune "-Xmx4G", optiunea este sa ii aloci mai mult ram sa foloseasca. Minecraft nu este un joc foarte bine optimizat si din motivul asta sarputea sa mearga prost, recomand sa schimbi si pe o rezolutie 720p in caz de esti pe una 1080p(adica 1280 x 720)