| cocolinox20 a întrebat:

De curand mi-am cumparat far cry 4 de la altex, am bagat key-u in Uplay dupa care l-am instalat.Cand am dat sa ruleze jocu mi-a dat black screen.
Indeplinesc cerintele minime:
Procesor: Intel(R) Core(TM) I5-2430M CPU @ 2, 40GHz
Memorie (RAM) 6. 00GO
Sistem de operare 64 biti
Placa video nVidia GEFORGE GT-520M 1GB

Răspuns Câştigător
| Hitback a răspuns:

Dupa cum observi rulezi un laptop. Asta e placa ta video. http://www.geforce.com/......ifications

Cerintele minime cer un gtx 460 adica http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-460/specifications

Care e mult mai buna decat ce ai tu. Problema e laptopul tau. Tu crezi ca el poate rula insa nici decum. Placa video e mult sub nivelul minim. Asteapta alte comentarii care o sa iti zica acelasi lucru. Noroc.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

In caz ca ai mouse pe usb. Scoate-l si incearca sa pornesti jocul fara nici un alt device conectat in laptop. Sa-mi spui daca a functionat.

| cocolinox20 explică (pentru Jipa95):

Nu, nu a mers... Am instalat si path-u ala 1.03 dar nimic! chiar nu stiu ce sa fac. si ma oftica faptul ca unora le merge si mie nustraight face