| Alexidldvdje a întrebat:

Salut TPU!
De curant vreau sa imi iau o placa video si nu pot sa aleg dintre rx 6700xt si rtx 4060 8gb(non TI)ce parere aveti, care credeti ca scoate o performanta mai buna in full hd si QHD(1440p)? Daca stiti alte placi mai bune puteti lasa niste denubiri, preferabil sa nu fie la mana a doua(buget 1800 lei)

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Placile expuse de tine in testele benchmark sunt EGALE
Eu as alege insa 4060 pentru ca este mai noua ca si tehnologie, este vorba de arhitectura Nvidia’s Ada Lovelace

| Alexidldvdje explică (pentru Lupică27):

Bugetul?
Daca imi achiti diferenta de 1200 lei iau

| Lupică27 a răspuns (pentru Alexidldvdje):

Ai modificat intrebarea mosule, nu scria nici un buget azi.

| Alexidldvdje explică (pentru Lupică27):

Ba scriea bugetul lupica, dar la varsta sa nu stii sa citesti nu stiu ce sa zic, oricum daca ai chef de glume ai putea sa o intrebi pe mata de ce te a facut happy

| Lupică27 a răspuns (pentru Alexidldvdje):

Daca erai matur nu jigneai. Pai nu m-a facut mama, pe mine m-au gasit intr-un cos la carciuma doua prune si-un picior.

| Alexidldvdje explică (pentru Lupică27):

Da da da pe langa orfelinat

| Lupică27 a răspuns (pentru Alexidldvdje):

Si rx 7600 e de luat in considerare avand in vedere ca e tehnologie mai noua si se descurca mai bine decat 4060 in unele jocuri, si e la acelasi pret.
https://www.youtube.com/watch?v=TlnVqKn2Th8

| Alexidldvdje explică (pentru Lupică27):

Asa da raspuns vezi ca se poatewinking

| Lupică27 a răspuns (pentru Alexidldvdje):

Iarta-ma sefule mancati-as *** ta, nu ma bate cu toporu.