| AlinAln627272 a întrebat:

De pe 2 februarie tot primesc mail-uri cum ca cineva din Irlanda incearca sa imi intre pe contul de yahoo. Am un gmail si un numar de telefon pus ca recovery, daca ar fi sa intre pe email, l-as putea recupera cu numarul de telefon sau gmailul? Multumesc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sterge si emailul de recuperare si numarul de telefon foarte usor (doar la Yahoo, GMail-ul e mult mai sigur). Deci mai bine schimbi tu parola si iti vezi de treaba... sau poti activa verificarea in doi pasi (cand cineva vrea sa intre pe contul tau, trebuie sa scrie un cod primit pe telefon). Uite un link: https://yhoo.it/1KcCkf9

| AlinAln627272 explică (pentru anonim_4396):

Am activata verificarea in doi pasi, eu la asta ma refeream dar nu m-am exprimat bine, deci cand va intra pe cont v-a trebuii sa puna un cod trimis pe telefonul meu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlinAln627272):

Da. Totusi, daca iti are deja parola (ai spus ca primesti mail-uri ca cineva vrea sa se conecteze) ar fi bine sa o schimbi, doar ca sa fii sigur happy

| AlinAln627272 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca are parola atata timp cat incearca sa se conecteze de 1 luna pe cont, este aceeasi persoana, mereu primesc ca cineva din Irlanda incearca sa se conecteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlinAln627272):

A, credeam ca primesti mesaje cu codul pe care trebuie sa il bage. Daca zice ca doar incearca sa se conecteze nu-i problema.