| Qazws a întrebat:

Buna! Astazi mi-a fost blocat contul de Instragram, iar pentru a-l putea debloca trebuie sa primesc un cod pe un numar de telefon sau un e-mail pe care nu le mai folosesc. Mi-am schimbat nr. de telefon si am uitat parola de la contul de yahoo mail. Am incercat sa intru in contul de yahoo, sa-l recuperez cu nr. de telefon sau adresa de mail actuale, dar nu primesc nici un cod pentru a putea face asta. Ce e de facut in situatia aceasta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, la acest moment nu mai este nimci de facut decat sa inveti din greseli si nu le mai repeti niciodata!

Daca ti-a fost blocat instagramul, inseamna ca ai postat ceva ilegal sau interzis. deci invetis a NU mai postezi niciodata lucuri care nu ai voie ca ristis a te blocheze si sa-ti inchida din nou contul.

Daca nu-ti poti accesa contul, ca nu mai ai telefonul vechi si nici contul de yahoo, atunci inveti ca noul cont de Instagram pe care-l vei face sa aiba intotdeauna datele curente pe el, atat de email cat si cel de telefon.

Sanatate multa si spor la setari, ca ai de facut un cont nou de Instagram!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Intai trebuie sa recuperezi accesul la adresa de yahoo sau la.nr de phone.
Daca nu ai setat o adresă de email alternativă, atunci sansele de recuperare a contului sunt zero.
Incearca sa iti amintești parola, dar daca a fost un cont făcut la plesneală, atunci...adio cont.

| Brizbriz a răspuns:

Incearca sa contactezi Instagram, poate, poate