| asasinkrid a întrebat:

decurand am vazut un joc si anume ARK Survival Evolved si mi se pare frumos si as vrea sa-l joc dar nu stiu daca mi-ar merge am incercat pe pagina de "I CAN Run" si mi-a dat ca 40% ar merge su 60% nu.Am urmatoarele componente:procesor
Inter core 2 cpu 2. 00GHz, 3GB ram si placa video de 512 MB Ninvidia 8600GS. Oare mi-ar merge macar pe low.

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Te pot ajuta parintii cu o mica suma de bani lunar. Pana faci banii necesari. Dar totusi multumeste-te ca ai si pc-ul asta. Si eu am un PC aproape ca al tau si am ajuns la concluzia ca nu trebuie sa mai bag bani in el sau sa imi cumpar altul. Jocurile mai vechi (pana in 2008) sunt mai bune ca toate mizeriile de acum. De exemplu sa joci tu The Elder Scrolls: Morrowind (2003) si apoi The Elder Scrolls Skyrim (2011). Lui Skyrim parca o sa ii lipseasca ceva...nu stiu ce. Dar asa sunt toate jocurile noi in comparatie cu cele vechi. Eu am un Xbox 360 si am GTA V. Dar mai mult ma joc San Andreas. Crede-ma, cei care se joaca toate jocurile noi (in afara de youtuberi) le joaca in primul rand ca sunt copii de 9-10 ani care nici nu stiu ca a existat GTA 2. Toti vad grafica mai buna si zic "Mama frate! Asta e cel mai tare joc". Dar nu se uita la gameplay. Adevarat. Exista si jocuri noi bune (Witcher 3, GTA V), dar nu se compara cu ce jocuri erau inainte. Cum zicea Nintendo: "Cand vezi un joc iti faci o impresie despre el. Cand il joci il simti."

9 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Acele sys req sunt eronate la ce optimizare are.Pentru minimum macar un gtx 760/i3/8 ram.La maximum a ajuns sa imi manance 12, nu stiu la ce le erau mintea cand au facut jocul.

| Alfred0703 a răspuns:

Am Gtx 980 si numa 40-50 fps prind.

| KLiNK a răspuns:

Din cate stiu era cam slabut optimizat. S-au mai facut niste update-uri si cred ca s-a rezolvat ceva...totusi incearca-l. Pe low cred ca ar merge decent.

| asasinkrid explică (pentru KLiNK):

Eram sigur niciodata nu am jucat un joc care sa imi placa deoarece PC meu este slab si bani nu am de unde sa fac rost deoarece:Alocatia nu o primesc (complicat), oamenii de la mine din sat sunt zgarciti si sunt nedumerit in sensul ca o parte din mine ar vrea sa joace jocuri gen:ARK, GTA V, etc. iar alta ar vrea sa investeasca timp si bani in jocuri.Intrebarea mea este cum as putea face bani sa imi fac un PC pe bucati.

| asasinkrid explică (pentru KLiNK):

Adevarat!

| KLiNK a răspuns (pentru asasinkrid):

Si nu uita: perioada jocurilor de aur a fost intre anii 2000 si 2006.
Eu acum strang bani pentru un smartphone. Macar faci ceva cu el laughing.

| KLiNK a răspuns (pentru asasinkrid):

Te pot ajuta parintii cu o mica suma de bani lunar. Pana faci banii necesari. Dar totusi multumeste-te ca ai si pc-ul asta. Si eu am un PC aproape ca al tau si am ajuns la concluzia ca nu trebuie sa mai bag bani in el sau sa imi cumpar altul. Jocurile mai vechi (pana in 2008) sunt mai bune ca toate mizeriile de acum. De exemplu sa joci tu The Elder Scrolls: Morrowind (2003) si apoi The Elder Scrolls Skyrim (2011). Lui Skyrim parca o sa ii lipseasca ceva...nu stiu ce. Dar asa sunt toate jocurile noi in comparatie cu cele vechi. Eu am un Xbox 360 si am GTA V. Dar mai mult ma joc San Andreas. Crede-ma, cei care se joaca toate jocurile noi (in afara de youtuberi) le joaca in primul rand ca sunt copii de 9-10 ani care nici nu stiu ca a existat GTA 2. Toti vad grafica mai buna si zic "Mama frate! Asta e cel mai tare joc". Dar nu se uita la gameplay. Adevarat. Exista si jocuri noi bune (Witcher 3, GTA V), dar nu se compara cu ce jocuri erau inainte. Cum zicea Nintendo: "Cand vezi un joc iti faci o impresie despre el. Cand il joci il simti."

| Florian000 a răspuns:

Nu iti merge

| andreispeed250 a răspuns:

Nu iti merge. Cere 4 gb ram si placa video gtx 730 minim

| Groholea_Maria_1973 a răspuns:

Nu mega cu placa ta video și nici cu procesorul