| danutarsene a întrebat:

Salut vreau sa stiu de ce imi merge gta 4 in reluale(sacadat)? Piesele PC-ului meu sunt:
Procesor Inter(R) Core(TM)2 Duo CPU E 4400@2. 00GHz 2. 00Ghz
Placa rami 2048
Placa video 1Gb
Sistem de operare 32biti
Daca ma puteti ajuta ar fi grozav.
Dau funda pentru raspunsul corect!

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce placa video, mai exact? Probabil ca acolo e buba.

| danutarsene explică (pentru KodrutZ):

Pai placa mea video e msi R4350 MDIGD3H 1GB

| Marius998 a răspuns:

Se vede clar de ce iti merge asa rau, problema este la procesor, este destul de slabut, eu am un quad-core 4 ghz, si cu toate programele deschise am in jur de 100 fps, dava chiar vrei sa iti mearga mai bine fa un overclock pana la 2.6 sau 3 ghz si o sa iti mearga.

| borutz a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi gta 4 razor 1911 patchwinking

| BlackDemon2 a răspuns:

Parerea mea e ca procesorul e slabut.
pentru gta 4 e nevoie minimum
2. 4Ghz+ asta depinde si de windows. ce windows ai?

| danutarsene explică (pentru BlackDemon2):

Am windows 7 ultimate

| danutarsene explică:

Pai placa mea video este msi R4350 MDIGD3H, si daca imi poate spune cineva cum sa-mi fac procesorul de la 2.00 la 2.60 minimum as fi recunoscator
va las id meu de mess id:ars. dannu

| danutarsene explică:

Pai placa video este msi 1GBR4350 MDIGD3H si am windows 7... va rog imi puteti explica chestia aia cu overclock ca sa-mi fac fac procesorul de la 2.00 la 2.60

| KodrutZ a răspuns (pentru danutarsene):

Placa video e foarte slaba, stai calm si cu overclockul, n-are sens sa te agiti. Mai bine cumperi o consola, GTA4 e portat mizerabil pe PC, si pe supersisteme cu 3 placi video se mai inneaca uneori...