| Bastitutoriale a întrebat:

Eu am cumparat cs go-ul dupa alt site nu de pe steam sau G2A si cand vreau sa adaug prieteni pe steam nu ma lasa ce as putea sa fac ca sa pot sa adaug prieteni

5 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Păi dacă jocul cumpărat de pe alt site îl ai acum pe Steam, poți adăuga prieteni.
Dacă nu, nu poți.

| AlexDFY a răspuns (pentru Gonrax):

Poti sa vorbesti in romana te rog? Oricum, daca cumperi un joc de pe g2a si il pui pe steam, nu o sa ai toate,, abilitatile,, pe care le ai pe steam, mi se pare ca nu poti vinde itemele pe comunity market sau ceva de genul.

| Gonrax a răspuns (pentru AlexDFY):

Dacă l-a luat de pe G2A, poate să adauge prieteni.
După cum știi (sau nu) pe G2A sunt 2 metode de cumpărare, cu I. Steam Gift. Adică primește jocul ca și cadou și poate adăuga prieteni, ca și cum cineva i-ar fi cumpărat jocul.
Și II. Steam Key. Îl activează cu o cheie, și poate tot așa să adauge prieteni.

| AlexDFY a răspuns:

Asa e cand te zgarcesti pentru cativa euro.

| KanezuY a răspuns:

Banuiesc ca ai level 0 sau 1 pe Steam si de asta nu merge...