| BadBoy1998 a întrebat:

eu am vac ban pe steam de 204 zile
Banul a fost primit pe alt cont, dar pentru ca aveam aceelasi email, am primit si pe contul principal, ban-ul este la CS:GO, eu pe contul principal nici nu detin jocul CS:GO
Stie cineva daca expira dupa un an?
Sau sa pot rezolva asta?
P.S. Eu daca am vac ban pe CS:GO pe contul asta
Pot sa cumpar o keye CS:GO si daca o activez
pe contul asta nu mai am VAC?

Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Phux a răspuns:

VAC banul este permanent si nu se poate elimina de pe cont (exceptie in unele cazuri mai rare). Nu afecteaza numai CS:GO-ul ci si alte jocuri bazate pe source engine (gen tf2, garry's mod).
Daca e sa cumperi CS:GO-ul pe contul acela, VAC banul va ramane asa ca iti recomand sa-ti faci alt cont. De preferat cu alt email sa eviti aceeasi situatie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

VAC-ul e permanent, nu exista nicio modalitate de a te debana (chiar si daca nu ai fi folosit cheaturi). Deci nu o sa te lase nici daca activezi o cheie (probabil o sa iti spuna ca jocul e deja activat).