| dacialogan11 a întrebat:

happy
Eu sunt un fan Metin2. Fan Metin2 PVP / privat.
Eu acum joc pe PVP-Metin2 care este condus de catre Kent.
Am o problema si de aceasta am apelat la TPU.
Eu sunt shaman, am 100% rezistenta atac shaman, rezistenta atac sura, rezistenta atac warrior, rezistenta atac ninja.
Problema: -Mereu cand este sa fac duel cu un sura, care e pe skillurile Arme, are o magie "Risipirea Magiei".
Cand ma loveste cu aceasta, imi ia DMG iar cand da cu celelalte skilluri da 1k sau ba chiar si MISS.
Va rog sa-mi spuneti ce bonus imi trebuie ca sa imi dea mai putin cu "Risipirea Magiei"

Va multumesc foarte mult.happy Un Paste Fericit sa aveti happy

Răspuns Câştigător
| aly300 a răspuns:

Cu ripirea iti opreste buffurile ...parca trebuia eschiva si blocaz corporal(parca asa zicea)si intra pe scut si armura

| dacialogan11 explică (pentru aly300):

Mie pe armura nu-mi cade "Blocaj Coroporal", ci "Sansa de a reflecta loviturile atacului corporal".

4 răspunsuri:
| DjStefanuck a răspuns:

Rezistenta la magie

| Psycho777 a răspuns:

Pai poti incerca cu Piatra eschivei [pe armura] si cat mai multa rezistenta magie! Si desigur, scut anti sura cu int max, hh si rezistenta la necunostinta

| TheMaster123 a răspuns:

Cu ripirea iti opreste buffurile ...parca trebuia eschiva si blocaz corporal(parca asa zicea)si intra pe scut si armura