| GabrielDaniel94 a întrebat:

Im legatura cu o consola xbox 360s.
Cumpărată recent la mana a doua, persoana respectiva mi-a zis ca e modat, as vrea sa ma asigur dacă este sau nu, oare este posibil?
Azi am luat un Dvd cu un joc de la un prieten care el deja il folosea pe xboxul lui modat, iar când l-am introdus în consola mi-a apărut sa apas Play dar nu intra in joc, doar atât. Oare dacă nu era modat imi mai apărea asa? Sau trebui si instalat jocul pe consola si nu doar așa? Dacă da, cum se face, prin pc conectat cu consola sau cum? E prima dată când folosesc.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai nu ti-a zis ce tip de mod are? In unele cazuri poti baga ce dvd vrei, in altele trebuie sa bagi jocul direct pe hard.

| GabrielDaniel94 explică (pentru Wr3nch):

Nu, nu mi-a zis..nu se poste verifica nicicum?
Sa bag jocul direct pe hard inseamna sa am si un pc conectat sa inteleg? Ca am cautat asa prin xbox nu am gasit nimic in setări

| Wr3nch a răspuns (pentru GabrielDaniel94):

Incearca sa instalezi jocul pe consola. Eventual poti face si tu un dvd de test, sunt tutoriale pe Youtube. Daca nu merge nicicum cauta vanzatorul si intraba ce mod ai.

| GabrielDaniel94 explică (pentru Wr3nch):

Ok si cum il instalez pe consola cum se face instalarea?