| nicola90 a întrebat:

Imi caut un sistem nou si l-am gasit pe acesta!:Sistem IT Lenovo H520, Procesor:
Tip procesor Intel Core i3
Producator INTEL
Model procesor 3220
Nuclee fizice 2
Nuclee virtuale 4
Frecventa procesor (GHz) 3.3
Cache (KB) 3072

Placa de baza:
Chipset H61
Sunet integrat Da

Memorie RAM:
Capacitate RAM (MB) 4096
Tip memorie DDR3
Frecventa (MHz) 1333
Memorie maxima (GB) 8
Sloturi de memorie 2

Hard disk:
Capacitate HDD (GB) 1000
Interfata SATA 2
Viteza de rotatie (RPM) 7200

Placa video:
Procesor nVidia
Model procesor GeForce GT 620
Tip placa video Dedicata
Capacitate memorie (MB) 1024

Multimedia:
Tip unitate optica DVD-RW

Comunicatii:
Retea Da
Porturi
USB 3.0 2
RJ-45 Da
USB 2.0 6
HDMI 1
VGA Da
Iesire audio Da
Intrare microfon Da

Software:
Sistem de operare Free Dos

Informatii suplimentare:
Accesorii incluse Tastatura si mouse optic
Putere sursa (W) 280! Credeti ca este bun pentru gaming, jocuri noi aparute dar si mai vechi? Si merita sa dau 2000 de lei pe el?

2 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Nu prea mi se pare cine stie ce sistemul de mai sus. Puterea sursei este incredibil de mica. Daca mai bagi un Hard prajesti tot sistemul. Daca vrei calculator de gaming fa-l pe piese si o sa iasa ceva mult mai bun fata de sistemul actual.

| INside a răspuns:

Da, e bun pentru gaming si ruleaza si jocuri noi, cred ca un an sau 2 de acum inainte iti vor rula jocuri noi pe el. Eu zic ca meritawinking