| Sisman a întrebat:

Imi merge World of Tanks daca am 1, 2 GB RAM, 256 mb Placa video, si este integrata (VIA Chrome9 HC IGP Family)
si procesor AMD sempron 3000+ de 1.7 Ghz. Dau funda cine imi explica daca merge sau nu. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nope, sub nici o forma. Daca o sa porneasca, va merge la 2-3 fps, iar aia nu se cheama ca merge... procesorul e extrem de slab, la fel si placa video. Eu am un laptop cu mult mai puternic decit configuratia ta (HD 4570 cu memorie video dedicata, procesor AMD dual core, 4GB ram) si merge in vreo 15-20fps, asta cu detaliile aproape toate pe low. Nici in conditiile respective nu poti spune ca il joci, mai mult te chinui. Din fericire, nu il joc pe laptop decit in cazuri exceptionale.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat