| SporeBox a întrebat:

Imi puteti spune la ce imi poate folosi o tastatura de gaming? Mereu sunt mai scumpe decat cele normale dar de ce? Pentru simplul fapt ca au niste luminite si o forma diferita inseamna ca e mai buna?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Şi luminiţile pot să fie importante pentru unii, dar preţul lor umflat vine de faptul că se simt altcumva la atingere, sunt mai comode şi reacţionează în timp real.

| SporeBox explică (pentru Alexuţ02):

Si e la fel si cu mouse-urile?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru SporeBox):

La mouse e altcumva.
Mouse-ul se mișcă mai bine când tragi spre exemplu

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Pentru ca au o performanta mai buna, sunt mai calitative si se simte diferenta daca joci pe termen lung.

| Popescu_Razvan_2001 a răspuns:

1. Are acel sunet satisfacator.
2. Are acele jocuri de lumini.
3. Are performanta mai buna.

| SporeBox explică (pentru Popescu_Razvan_2001):

Ce intelegi prin performanta?

| Popescu_Razvan_2001 a răspuns (pentru SporeBox):

Nu stiu cum sa ma explic, adica, tastatura normala este "plictisitoare", iar asta cu sunetul satisfacator si tastele + jocuriile de lumini, nu mai e "plictisitoare".

| SporeBox explică (pentru Popescu_Razvan_2001):

Multumesc