| LaurAndreii a întrebat:

Salut TPU, in legatura cu jocul ala CS GO, de ce dragon lore e 2000 euro? Cine ar da atat pe un skin? Ce iti aduce mancare sau face de gatit? Wtf bai frate, atat valoreaza un skin? laughing Doar intreb ca nu stiu ce face skin-ul ala.

Răspuns Câştigător
| troleibuz a răspuns:

Acelea sunt pentru colectionari, oameni cu adevarat pasionati si pentru care banii nu sunt o problema.

19 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu face nimic, este inutil in ceea ce priveste viata de zi-cu-zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e prost care cere. Prost e cel care plătește această sumă. Sunt unii care plătesc și câte 1 milion de euro pentru un wc inteligent care te spală și la... Așa că, ne mai mirăm? Mai bine banii i-ar dona în scopuri caritabile. Dar na, fițe.

| LaurAndreii explică (pentru anonim_4396):

Stiu dar cred ca exista skin-uri mai noi, cu alta valoare si costa si 3000 euro. nu stiu cine plateste sume foarte mari ca sunt si cutite de CS:GO care costa 3000-4500 euro, sau 11.000 euro.

| Darius81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta mi se pare o aberatie totala rolling on the floor pai daca toata lumea ar gand ica si tine lumea nu ar mai evolua, tu de ce ti ai cumparat pc sau smartphone, nu poti trai fara el? mai bine donai bani aia =) (nici eu nu as da atata pe un skin sau un wc de ala pentru ca nu imi permit, dar probabil ca daca mi as permite moftu asta l as cumpara, sau poate ca nu, fiecare are putere proprie asupra banilor lui, fiecare face ce vrea cu bani munciti de el)

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce e prost? Cand ai bani nu gandesti asa. Mai ales cand e vorba de un lucru care te pasioneaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Darius81):

Dacă as avea bani mulți as trăi decent și aș ajuta alți oameni. As susține hospice și alte fundații de gen pentru ca acolo sunt oameni care trebuie sa se bucure de viață și nu au speranța că vor reușii, iar eu sa ma laud ca am skin de 10.000 euro într-un joc? Sau wc care mă spală în anumite zone? Sau dinți din aur și casa pe hectare? Crede-mă, oricât ai avea pe acesta lume, oricât de bogat ai fi, dar atunci când mori nu iei nimic după tine. Și fie ca ești bogat sau sărac, tot la doi metri sub pământ ajungi. Că mai sunt unii care pun termopane și centrală la mormânt? Ăla e mort, nu mai simte când e cald sau frig. Din partea mea cine vrea să se lăfăie, să o facă. Dar măcar sa o facă într-un mod decent ( spre ex Ion Țiriac) nu precum bombardierii cu negru sub unghii care se laudă că se plimbă cu S Class. Și exemple ar fi multe, mai ales în cazul nostru al romanilor care unii se laudă cu lucruri scumpe, dar cariile în gură sunt stricate. Sau dinți lipsă, negru sub unghi dar are S class, IPhone ultimul model, lanț din aur la gât. Asta se numește grandomanie, nu bogăție.

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Vezi că ți-a sărit un captator.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce platesti abonament la Internet? Cu banii aia poti hrani un copil. Internetul e artificial, putem trai fara Youtube si TPU. Si asta cu ''as ajuta daca as avea bani'' o zic toti... pana dau de bani. Ai alte preocupari cand nu ti-e foame.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce dai voturi in loc sa raspunzi la intrebare? Daca are bani, nu e deloc prost. Era prost daca era sarac si in loc sa mearga la munca statea pe TPU.

| Darius81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te ma lasa ma cu aberatiile astea, =), Ion Tiriac are zeci de milioane de euro bagati in masini pe care le tine in colectie, nu mai manca **** daca nu sti, omu are zeci de masini pe care le tine doar in garaj, si da ca esti bogat sau sarac tot la 2m in pamant ajungi, corect dar conteaza cum iti traiesti viata, oricum una ai, dupa ce ai spustu atunci te poti lasa de scl si servici ca ****, tot in pamant ajungi oricum

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Ai pus vreo întrebare și nu am observat eu? Aia nu a fost întrebare, nici măcar nu știi să pui o întrebare. Iar eu nu răspund ție și nici nu m-am adresat persoanei tale. Doar ai găsit sa te bagi în discuție ca musca. Nu are rost să continui discuția, se vede ca ești mai învechit decât troleibuzele vechi din orașul meu care scârțâie când se învârt prin giratoriu. La tine scârțâie creierul, de fapt ce a mai rămas din el. Du-te și mai fă o revizie, apoi mai discutăm
laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Darius81):

Du-te și mai bagă un pic nasul în cartea de gramatică și apoi răspuns aici.
Ușcheala!

| Darius81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuza ma pe mine ca nu stau 10 ani pentru un comentariu adresat tie, am chestii mult mai importante de facut decat sa stau aici sa ma chinui sa iti raspund tie "cum scrie in dictionar", fa ceva cu viata ta omule, a da tu esti ala de merge la biserica si da cate 50 de lei la preot sa iti lase iisus un loc in rai, nu?

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa mi te adresezi. Comentariul e public. Nu te afli intr-o discutie privata. Pot sa-ti comentez cand vreau. Spune ca nu esti in stare sa oferi un raspuns. Fii sincer. Si nu te lua de gramatica altora. Pentru ca ai destul de multe greseli in raspunsuri.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite un act caritabil la ce a dus.
https://www.bzi.ro/......x6-4164043

Schemele mentale despre viata, munca, bani sunt intiparite de cand esti copil in mintea ta. De aia oamenii saraci raman saraci, si oamenii bogati se imbogatesc mai tare. Si foarte rar se rupe cercul, si se inverseaza rolurile. Donatiile rareori ajuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Lasă că îți dau mute (Block) sa vedem dacă mai comentezi când vrei.

| troleibuz a răspuns (pentru troleibuz):

Benny09. Daca asta te face sa te simti mai bine...
Trebuie sa fii foarte slab sau foarte egocentric ca sa nu suporti sa fii contrazis.
Ma intreb daca ai prieteni.
Asa faci si in viata reala?
Incredibil de trist.

| Darius81 a răspuns:

Nu face nimic, e doar un skin dar pentru orice produs exista un cumparator, exact cum altii dau 200.000 euro de un ceas Rolex care le arata ora ca un ceas de 200de lei, altii cumpara aceste skinuri ca un fel de trading incercand sa faca profit

| LaurAndreii explică (pentru Darius81):

Pai skin-ul ala, nu il folosesti si in realitate. AWP-ul ala dragon lore.
si de asta am intrebat big grin