| Liviu781 a întrebat:

In prezent am un PC mai praf si vreau sa imi iau unul de pe PC Garage la 13 miliaone cu urmatoarele cerinte :
- Procesor : Intel Dual-Core 2.90 GHz
- 4 GB RAM DDR3 1333 MHz
- Placa video : nVidia GeForce GT650 1 GB
Intrebarea mea este credeti ca imi va merge gta 4 macar pe minime adica totusi sa se miste decent nu sper la cine stie ce grafica? big grin

3 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Da. Iti merge si pe full hd(1920x1080) Dar sa nu ai acolo View distance si cealalta care nu mai stiu cum ii zice la maxim. Ca o sa-ti manance memorie video. jocul e trecut de pe consola pe pc si e configurat foarte prost deci mananca multa memorie v-ram, adica din placa video. Incearca fara frica. Iti garantez ca merge. Macar 200mb sa lasi liberi acolo ca o sa-ti scrie cat mai ai free si cat e ocupat.

| DDCC a răspuns:

Desigur, chiar foarte bine, dacă pui și pe minim setările nici nu-ți va sacada deloc însă nu trebuie să ai neapărat o rezoluție de 800*600 pixeli. Automat când zici de grafică zici de placa video iar recomandat este să ai 512 mb la aceasta. Pentru performanță sporită îți poți actualiza driverul de la placa video direct de pe site. Dacă vrei poți testa și pe computer-ul pe care îl ai deja direct de pe site.
Și eu am aceleași cerințe de sistem(doar placă video ati radeon) ș mi-a mers foarte bine.
Poți consulta și ste-ul http://www.systemrequirementslab.com/......o-iv/10802 dacă dorești, îți zice dacă nu ai cele necesare însă nu vei avea probleme.

| georgevlad200 a răspuns:

Sigur va merge.La 1300 lei e super bun in raportul calitate-pret.