| Andrei_Balint_1998 a întrebat:

intrebare este urmatoarea, daca vand un joc (codul de activare) pe steam prin intermediul site lui G2A si de exemplu jocul costa 5euro iar eu il vand drept alt joc mai scump, este legal acest lucru? Am cumparat de pe G2A un joc dar nu a fost cel pe care il doream eu.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e asa usor sa vinzi pe g2a. Iti cere copie scanata cu sursa de unde ai luat cd-key-ul si alte prostii din astea.

Sa zicem ca ajungi sa vinzi. Poti sa-l vinzi si cu 100 de euro, ca lumea tot pe cel mai ieftin il cumpara.

| Ax3LdeV a răspuns:

Daca eu doresc un joc si primesc altul atunci dau report si echipa G2A se ocupa

| hopp92 a răspuns:

Nu stiu nimic despre site-ul g2a dar, stiu un lucru, daca vinzi ceva si pretinzi ca e altceva se numeste inselaciune, deci da este ilegal