| NoName05291 a întrebat:

Intrebare pentru cei care joaca Dragon City pe Facebook: Cum faci rost de un dragon de legenda fara sa dai gems? Si inca una: cum faci sa iti iasa Gummy dragon?

Răspuns Câştigător
| Sp3edy a răspuns:

Din combinatiile de mai jos poti obtine un dragon legendar.

Soccer + Cool Fire [12hours].

Cool Fire + Cool Fire [4 hours].

Soccer + Soccer [12 hours].

Gummy + Petroleum[12 hours].

Gummy + Cool Fire [8 hours].

Gummy + Armadillo [12 hours]

Gummy + Gummy [8 hours]

Cool Fire + Armadillo [

| luigica123 a răspuns (pentru Sp3edy):

/l'.l;';'';

| Gabitzu_Gaby_1992 a răspuns (pentru Sp3edy):

Daca nu merge din prima mai incerc

| SimpluAndrei a răspuns (pentru Sp3edy):

Dar daaca combini doi dragoni de accelasi fel nu iti va iesi accelasi dragon?

| Dinca_Erik_Stefan_1993 a răspuns (pentru Sp3edy):

Sp3edy, dragonii care i-ai specificat tu trebuie sa fie de acelasi nivel cand ii imperechezi? Sau de nivele diferite?

Răspuns utilizator avertizat
115 răspunsuri:
| Picaciu2 a răspuns:

Ca sa iti iasa gummy trebuie sa ai nature dragon si star dragon. Cum se face star?

| pvg a răspuns:

Gummy dragon se face din: laser si dandelion

| SimpluAndrei a răspuns:

Raspunsurile de mai jos sunt bune doar ca nu trebuie neaparat aceeasi dragoni trebuie doi rari dar trebuie sadai breeding boost si daca se va face in 1zi 23h e bine

| Bertro a răspuns:

Emi

| gebilxkl213 a răspuns:

Legendary dragon se face prin dragoane rar intalnite : gummy si armadillo... gummy se face cu : neon dragon si nenufar happy sper ca te-am ajutat

| MateiAnablaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Salut TPU! Si eu vreau sa stiu cum il obtin pe Gummy.Stiu ca din curent si planta da' nu ma lasa la Breeding.

| Stefan_Victor_1989 a răspuns (pentru MateiAnablaaaaaaaaaaaaaaaaaa):

Pai ca sa-l faci pe gumy iti trebuie prima data flousforescent si a doua oara firebrid
\

| Muraru_Magda_1996 a răspuns (pentru MateiAnablaaaaaaaaaaaaaaaaaa):

Incearca fluorescent + natura

| Kasoni_Krisztian_1995 a răspuns (pentru MateiAnablaaaaaaaaaaaaaaaaaa):

Gummy=
laser+firebird

| Andrei_Cojocaru_1990 a răspuns (pentru MateiAnablaaaaaaaaaaaaaaaaaa):

Gummy se face din dandelion dragon + Laser dragon

Funda?

| Biddy a răspuns:

Salut TPU! Intrebare pentru cei care joaca Dragon City pe Facebook: Cum faci rost de dragoni cool fire, soccer, armadilo, gummy, petroleum
Si cum fac legendarul acela care tine in mana un glob cu multe culori dau funda +vot!

| DanySM a răspuns:

Cum imi fac pirate Dragon, Poo dragons,
si Petroleum!?

| Stan_Edurd_Stan_1990 a răspuns:

Ca sa faci cool fire dragon faci combinatia laser+dantelion fara breeding bots.

| HACKER123 a răspuns:

10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

| gabrielay a răspuns:

Gummy=cactus+ hot metal si e sigur
mi-au iesit 3

| xXAndreyyyXx a răspuns:

Nu stiu la prima intrebare, gummy dragon din nature dragon si electric dragon

| alexdinamo a răspuns:

Bai Gummy se face din Dandelion+Moose

| marianghigeanu a răspuns:

Bă, tâmpitilor un legendar se face dintr-o combinatie de pur cu alta combinatie de pur.
Credeţi-ma sunt 70.

| xxxMetin2XXX a răspuns:

Gummy= electric + nature
legendar=armadillo+gummy
armadillo=metal + pamant
pure fire sea metal plant etk=pure+fire sea metal plant etk

| alexsef222 a răspuns:

Salut TPU:Va rog frumos spuneti-mi si mie cum fac Soccer Dragon imi place foarte mult

| Patru_Ionut_1998 a răspuns:

De gummy am auzit ca ar merge hot metal+fire bird dragon dar cica nu iti iese din prima si de star eu cum l-as putea obtine?

| alexandru091976 a răspuns (pentru Patru_Ionut_1998):

Star il poti obtine din terra si electric

| Pintea_Sergiu_George_1995 a răspuns:

CUM FAC GUMMY? va rog
! dau 50 gems

| Stefan_Victor_1989 a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Firebrid+flousforescent

| Badea_Aurel_1998 a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Gumy>fire bird+srar dragon

| TudorGiurca a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Nature +Star

| Kasoni_Krisztian_1995 a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Man iti spun o combinatie simpla doar normal breedeng laser+firebird=gummy crede-ma am incercat si o iesit

| Munteanu_Bogdan-Ionut_1979 a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Se face foarte usor dandelion+laser dragon

| ALY3N a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Mie mi-a iesit din prima cu cactus si hot metal

| Mihail_vladut_1993 a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Gummy=neon+nenufar, nenufar+laser

| bia123456789 a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Pai trebuie intai sa imi dai gems.

| Andrei_Cojocaru_1990 a răspuns (pentru TudorGiurca):

Gummy se faci din dragonul laser si dandelion frate

| Pintea_Sergiu_George_1995 a răspuns:

Gummy : - legendar+fulger
- dandelion+star
-dandelion+laser

| Ariciu_Mascariciu_1972 a răspuns:

Va zic ce merge garantat! aveti incredere!
cool fire = vulcano + alpine
laser + dandelion
legendary = gummy + gummy
gummy + cool fire
cool fire + cool fire
cool fire + soccer
soccer = medieval + alpine
vulcano + pearl
cloud + ice cream
blizzard + dandelion
firebird + mojito
robot + ice
gummy = firebird + star
laser + dandelion
jade + fluorescent

| Stefan_Victor_1989 a răspuns:

Cool fire + soccer

| Mihail_vladut_1993 a răspuns:

Dar cum imi iese plankton dragon?

| Eacobescu_Denis_Georgian_1995 a răspuns:

Am eu multe hack-uri dragon city merg 100% Am lv 99 si stiu cum sa iei orce dragon cu doar 25 de gems :) :) :) :) :) :) dati-mi add pe facebook https://www.facebook.com/denisgeorgian.eacobescu?ref=tn_tnmn
:))

| Eacobescu_Denis_Georgian_1995 a răspuns:

Am eu multe hack-uri dragon city merg 100% Am lv 99 si stiu cum sa iei orce dragon cu doar 25 de gems :) :) :) :) :) :) da-mi add pe facebook https://www.facebook.com/denisgeorgian.eacobescu?ref=tn_tnmn
:))

| dragonishu a răspuns:

Eu am facut gummy din legendary (ala cu glob in mana) si nature iar legendary din gummy si petrolier cred ca te-am ajutat

| IzzyMizzy a răspuns:

Coolfire+soccer=legendary sau crystal
gummy+coolfire=mirror sau wind
dandelion+laser=gummy

| Muraru_Magda_1996 a răspuns (pentru IzzyMizzy):

Dandelion + laser iti da cool fire dragon pentru gummy dragon poti pune fluorescent + nature

| Ana-Maria_Daniela_1995 a răspuns (pentru IzzyMizzy):

Ce nivel

| Bocaneala_Mihai_1999 a răspuns:

Gummy= hot metal+ firebird