| DaNuTzU2013 a întrebat:

intrebarea mea este:
Am un procesor la care scrie (nu stiu daca m-am exprimat corect ):
Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2. 00GHz 1.00 GHz
Acum intrebarile mele sunt:
Cati GHz are? 3.00? 2.00? 1.00?
Si inca una:
Ar trebui sa imi iau alt procesor? Pentru ca eu filmez minecraft si se misca cam greu,ma gandeam ca este de la procesor, voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| IonFrână a răspuns:

Iati un procesor, Dual Core i3 ca celelalte sunt foarte scumpe(i4, i5, i7),si o sa-ti mearga foarte multe jocuri pe PC.

2 răspunsuri:
| DaNuTzU2013 explică:

Nu stiu cui sa-i dau funda laughing

| imax a răspuns:

3Ghz are, si daca nu ai 64 bit versiunea java, puneti distanta de redare la normal, ori programul are ceva