| Klau97 a întrebat:

Am descis sa imi maresc puterea calculatorului, dar nu stiu ce sa maresc ce ziceti?
Am urmatoarele :
Processor : Intel (R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2. 00GHz 2.00GHz
Installed memory (RAM) : 2.00 GB
Placa video : NVIDIA GeForce 9400 GT
Approx. Total Memory : 1269 MB.
Ce ar trebui sa achizitionez si unde gasesc un magazin de piese pentru pc in Timisoara?
Dau FUNDA!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Era (aproape) decent in 2007 calculatorul asta. Nu are rost sa arunci nici un leu in el. Ia si pune bani deoparte pina aduni macar 1700-1800 RON pentru un sistem cit-de-cit serios.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pentru un pc bun ar trebui sa schimbi totul! Toate sunt slabe dar totusi nu exagerat...
Daca ai bani cumpara-ti un pc mai bun daca nu atunci incepe cu placutele ram, sa ai cel putin 4 gb! deci inca 2 gb! Bafta!

| madalin001 a răspuns:

Toate sunt la o putere asemanatoare si potrivita intre ele. Cred c-ai putea incepe cu memoria ram, si daca vrei procesor sau placa video verifica placa de baza cu viitoarea componenta.