| leFunnyDuck a întrebat:

Salut TPU

La jocul League Of Legends [LOL] cum cumperi campioni? unde dai? cel mai explicit raspuns are

Funda happy

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

Dupa logare, vei vedea fereastra principala a jocului impartita in 5 categorii, dar o sa sar direct unde te intereseaza: - Bara de sus sau cea tranzversala ce contine: "Incepe Joc"(un buton mare rosu), si datele utilizatorilui(sunt localizate in partea dreapta) ce contin Nivelul contului tau, poza de profil, experienta cat si cantitatea de RP (Riot Points) si IP (Influence Points : cu care poti cumpara campionii). Preturile depind de data de lansare a campionului. Ei pot fii de 450 IP, 1350 IP, 3250 IP, 4800 IP, 6300 IP si 7800 IP. Ca sa poti CUMPARA un campion, in partea dreapta a barii, sub datele de utilizator(sub bara de experienta: culoarea mov/indigo) este un buton portocaliu cu numele "Magazin". Daca il accesezi o sa te duca in alt meniu cu toate promotiile, dar pentru a vedea toti campionii, in partea stanga a clientului este un meniu cu numele "Campioni". Il accesezi si acolo iti vei putea cumpara ce campioni doresti! P.S. : imi poti spune pe ce server joci? Adauga-ma la prieteni

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care jucati pe EUW sau NA ( pe NA sunt cu lv 3 ) dar pe EUW lv30 rune, campioni etc... caut un partener de rank happy