| Valentin_Ionutz_1990 a întrebat:

La un laptop Lenovo ideapad 100.
Cu un i5 5200U
8Gb ram
920m 2Gb
As putea sa-i pun alta placa video. De e: un Gtx 970 de 4gb.
Se poate asa ceva?
DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

NU, nu se poate! ca sa schimbi placa video trebuie sa-i schimbi placa de baza cu toate componentele in afara de rami si HDD, dvd writer!
De ce? Pentru ca toate componentele la laptop-uri sunt sudate pe placa de baza de aceea nici nu se vand componente pentru laptop-uri doar la service-uri daca scoate de la unul stricat si ti-l pune tie dar nu se complica nimeni ca nu ti-ar putea da garantie si nu numai asta ar fi problema...