| WindowsOpener a întrebat:

m-am decis sa-mi fac un canal de Youtube pe care vreau sa fac gaming.Problema e ca nu am un PC foarte bun,e mai degraba mediu,si de fiecare data cand filmez, imi merge sacadat.Asa ca vreau sa fac de pe telefon sau ma rog,niste jocuri cu cerinte mai mici pe PC. Vreau sa-mi spuneti cam ce jocuri as putea filma de pe telefon,sau jocuri cu cerinte mai slabe pe PC care sa atraga. Vreau sa spun ca mi-am facut un avatar,si un banner,care zic eu is cat de cat bune pentru inceput,si ma pricep la editat video-uri, nu e asta o problema.DAU FUNDA, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dohot_Edi_1999 a răspuns:

Nu fa videoclipuri pe telefon. Din toti cei 6 ani in care am facut eu YouTube nu te ajuta absolut deloc. Daca chiar vrei putine views. Incearca sa te joci jocuri ca Happy Wheels sau Minecraft. (ma rog astea sunt cele mai jucate cu cerinte mici) Dar ai grija. Orice ai face nu filma pana nu ai o calitate buna la microfon macar. Sau ai putea face un canal de comentarii. Este chiar mai bine platit decat canale de gameplayuri cum vrei tu presupun. Atunci ai nevoie doar de un microfon si poti lua gameplay de pe internet pentru a divertiza viewerul. Dar va trebui sa spui povesti'n'stuff.