| Dumitras_Paul_1993 a întrebat:

M-am hotarat sa ma apuc de YouTube (imi fac canal).
Vreu sa fac videoclipuri cu in general cu Minecraft.
Va rog sa imi dati ceva sfaturi adica:
-performantele PC-ului
-ce program sa folosesc pentru inregistrare
-daca va trebui sa fac cu webcam
- casti cu microfon incorporat sau separat
-cum sa ma promovez
-cate videouri sa pun pe saptamana (in medie)
-daca sa fac cont separat pe Skype sau pe Facebook

Astept sfaturi :3!
Dau Funda! happy

Răspuns Câştigător
| ElisBQ a răspuns:

Sfaturi:
-Performantele pc-ului:Sa fie unul decent sa iti mearga macar Assassins Creed Unity si Far cry 4, un i7 cu 64 Gb Ram si 12 G placa video ar fi destul de bine
-Program de inregistrate:Cu telefonul Nokia ar fi perfect, poti inregistra full hd, chiar si 4k.

-Microfon:Fara microfon, fara casti.

-PromovaretongueewDiePie-dai 100 euro sau daca vrei ceva mai multi poti da chiar si 200-300 euro

-Videoclipuri:Nu pune

-Skype, Facebooktonguearerea mea este ca ar trebui minim 5 de fiecare in care atunci cand vorbesti cu mai multi sa ai cate un skype deschis pentru fiecare.

Lasand gluma nesimtita:
-Pc:un i3, 4gb Ram, 1gb de video

-Program de inregistrare:Bandicam sau Action(foarte bune amandoua)

-Webcam:Nu neaparat,da, recunosc este un pic mai interesant, dar nu e obligatoriu

-Microfon:Casti fara microfon si microfon separat, recomandat.

-Promovarebig grinepinde, daca vezi ca dupa un timp nu se mai fac subscriberi poti dar la inceput pana in 5k subs nu are rost.

-Videoclipuritongueutine la inceput pentru ca lumea nu are chef sa vada 70 de videuri intr-o saptama.

-Skype,facebook:La inceput nu recomand nici skype,nici facebook pentru ca nu esti persoana asa de importanta sa te urmareasca lumea pe toate retelele de socializare

Si un mic sfat,nu fa minecraft,sunt zeci,sute,mii, milioane de videoclipuri cu minecraft, crezi ca lumea are chef sa vada acelasi lucru? Nu, fa ceva care acuma prinde cum ar fi Counter Strike:Global Offensive sau League of Legends, Dota 2 etc...

Sper ca te-am ajutat. Funda?