| Bogdyrur a întrebat:

de ceva timp am in cap sa imi incep un canal de Youtube dar ma incurc deocamdata in detalii tehnice privind aparatura de inregistrare. Precizez faptul ca doresc o calitate cat mai profesionala la un pret cat mai mic.

Intrebarile sunt:

Ce camera sa folosesc, dat fiind faptul ca am nevoie de una sa scot 720p? Pot filma si cu un web cam, dat fiind faptul ca pretul este net inferior? Ce microfon sa folosesc? ...mam interesat de microfoane tip lavaliera si cam ce specificaitii trebuie sa indeplineasca sa obtin un sunet de calitate?

Precizez ca esentialul e sa scot videouri cu rezolutie de 720p cu sunet de calitate, si ar fi ideal daca ar putea fi cu webcam dat fiind faptul ca filmarile sunt realizate din pozitie statica

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Cauta o camera web care filmeaza HD cu auto focus la 30 FPS. Toate au microfon incorporat. Daca vrei microfon lavaliera, asa ceva:
http://www.soundcreation.ro/......d3257.html