| xSwearr a întrebat:

Mă ajutați și pe mine cu niște întrebări despre samp? Joc pe server-ul ro-rp.ro și trebuie să răspund la niște întrebări ca să-mi pot face cont.

Aveţi voie să faceţi car surf?
Da, în toate situaţiile.
Doar pe biciclete şi în maşinile care permit asta (Yosemite, Picador, Bobcat etc)
Nu, niciodată.

Ai voie să scrii OOC pe un chat IC?
Da, atât timp cât folosesc parantezele (( şi )).
Nu.
Da.

Comanda /cad se foloseşte doar dacă...
Doreşti să vinzi un bun personal (maşină, casă etc)
Nu vrei să le apară celorlalţi jucători numărul tau de telefon.
Doreşti să faci reclamă unei afaceri
Dacă cineva trage în tine cu o armă, ai voie să fugi în zig-zag?
Doar dacă fac roleplay.
Nu, este considerat chicken-running.
Da.

Ce poți face dacă ai ban pe un cont pentru 7 zile?
Intru pe alt cont deoarece nu există o restricție și nu se consideră Ban Evading.
Intru pe alt cont sau pe contul existent abia când ban-ul expiră.
Intru pe alt cont, dau /re să întreb adminii dacă am permisiunea de a juca pe alt cont.

Este permis să ai un nume românesc?
Da.
Nu.
Doar dacă fac cerere pe forum.

Metagamingul semnifică...
Folosirea informațiilor OOC în acțiuni IC.
Piratarea jocului GTA San Andreas.
Folosirea informațiilor IC în acțiuni OOC.

Este permis bunny hop-ul pe acest server (adică să sari pentru a merge mai repede)?
Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede.
Da, doar atunci când vrei să scapi dintr-o urmărire sau o altercație.
Da.

Care este metoda corectă pentru a obține ajutorul unui administrator în joc?
Folosind comenzile /report sau /re.
Vorbind OOC, astfel încât acesta să vadă.
Prin a da un anunț (/ad, /cad).

Ce level trebuie să aibă un jucător pentru a putea jefui? Dar pentru a putea fi jefuit?
Level 5 şi 5.
Level 3 şi 5.
Level 3 şi 3.

6 răspunsuri:
| BlackSilver a răspuns:

Scrie normal ca lumea sa inteleaga

| SergiuR a răspuns:

Salut. Eu joc de 1 an pe serverul asta si iti zic ca e chiar foarte fain. Dar iti zic si sa inveti bine regulamentul, pentru ca adminii sunt foarte stricti, si doar in momentul cand raspunzi corect la testul asta, stii cu adevarat RP. Nu e greu, dar trebuie sa stii regulamentul. Eu iti pot rezolva testul, dar e pe raspunderea ta daca iei ban sau warn pe server.
1.b 2.b 3.c 4.b 5.b 6.c 7.a 8.a 9.a 10. c
Sper ca ti-am fost de ajutor, dar vezi ce faci pe server si sa inveti bine regulamentul. Bafta.

| xSwearr explică (pentru SergiuR):

Mersi, dar nu mi.au acceptat contul, am luat definitiile si exemplele de pe regulanentul lor si au zis ca.s copiate. Ce pot sa fac?

| SergiuR a răspuns (pentru xSwearr):

IN niciun caz sa nu copiezi. Dupa ce ai nimerit intrebarile, o sa ai de facut caracterul de joc, sa ii pui nume varsta si nationalitate parca. Dupa trebuie sa scrii in cateva randuri ce inseamna roleplay, metagame, powergame si revenge kill cu 2 exemple. Astea le poti lua de pe alte site-uri, dar sa nu dai copy paste cu ctrl+c. Trebuie sa scrii cuvant cu cuvant.

| xSwearr explică (pentru SergiuR):

Pai asa am facut. Le-am luat de pe tutoriale pe net si am scris cuvant cu cuvant si mi.au respins contul zicand ca definitiile si exemplele sunt copiate

| Rowland a răspuns (pentru SergiuR):

RedZPlaY /Bonus lvl 5 + 50kk +50pp
45 / 50 playeri
Language: RO/EN